Sekret magika - Max Czornyj dla dzieci Sekret magika

Max Czornyj w łagodnej odsłonie? To możliwe! Wystarczy zmienić adresata własnej twórczości i nawet mistrz mrocznego kryminału tłumi swoje zapędy do makabry 😉 . A adresat jest w tym przypadku niezwykły, bo młodziutki. Tak, najnowszą książkę pt. Sekret magika Czornyj dedykuje dzieciom. Nie odcina się w niej jednak od swojego dotychczasowego dorobku literackiego. Główną postacią tej historii jest bowiem Eryczek Deryło, miłośnik zagadek, domorosły detektyw. Czy kogoś Wam ten chłopiec przypomina?  

Sekret magika na TaniaKsiazka.pl >>

Sekret magika – Max Czornyj dla dzieci!

Max Czornyj przyzwyczaił nas do mocnych historii charakteryzujących się brutalnością i mrokiem. Tym razem jednak postanowił złagodzić swoje pióro i stworzył powieść kierowaną do młodszej grupy czytelników. Jego Sekret magika to pierwszy tom dziecięcej, detektywistycznej serii Zagadkowi Agenci. Czy okaże się bestsellerem, podobnie jak jego lektury pisane z myślą o dorosłych?

Głównym bohaterem powieści jest młody Eryczek Deryło. Nietrudno powiązać go z komisarzem, którego znamy z dziesięciu tomów cyklu kryminałów Czornyja. W końcu nazywa się tak samo. W Sekrecie magika możemy zatem poznać jego dziecięce alter ego.

Zagadkowi Agenci na tropie złego Magika

Zagadkowi Agenci to dwaj bracia Deryło – Eryk, który pasjonuje się historią i Roman, fan sportu oraz ich przyjaciółka Ewa, miłośniczka elektroniki, informatyki i sztucznej inteligencji. Każdy z nich natomiast uwielbia rozwiązywać tajemnicze zagadki. Wolny czas spędzają w jednej z komnat zamku na obrzeżach miasta, w którym mieszkają chłopcy, a gdzie ich rodzice prowadzą antykwariat. Swoją siedzibę nazywają Sekretnym Gabinetem Zagadkowych Agentów.

Pewnego dnia trafia do nich zapłakany Witek. Uciekł mu ukochany szczeniaczek rasy cane corso i chłopiec prosi o pomoc w odnalezieniu Toski. Okazuje się, że pupila porwał przebiegły magik. Co więcej, szybko wychodzi na jaw, że zaginęły również zwierzęta innych dzieci, które uczestniczyły w pokazie magii. Wszystkim teraz grozi wielkie niebezpieczeństwo i trzeba działać szybko! Czy Zagadkowym Agentom uda się odnaleźć porwane zwierzaki i przechytrzyć okrutnego magika? Dowiedzą się kim jest ten bezwzględny iluzjonista i czy poznają prawdę na temat tego, czy prawdziwa magia w ogóle istnieje?

Nowy cykl detektywistyczny dla najmłodszych sprawi dużo frajdy wszystkim czytelnikom, którzy mimo młodego wieku już lubią opowieści z dreszczykiem. Coś dla siebie znajdą w nich także pasjonaci historii i nowych technologii. Ponadto dzieci podczas czytania poznają wartość współpracy, przyjaźni i niesienia bezinteresownej pomocy innym. Duże wrażenie zrobią na nich również czarno-białe ilustracje autorstwa Oli Stępień.

FRAJDA – dziecko FILII

Sekret Magika ukazał się nakładem wydawnictwa FRAJDA, które jest imprintem Grypy Wydawniczej FILIA. Powstało w 2022 roku z myślą o dzieciach i ich opiekunach. W ofercie znajdują się książki polskich i zagranicznych autorek i autorów.

Czytaj także: