SELF-PUBLISHING
self-publishing

źródło: pinterest.com

Self – z ang. oznacza: sam, we własnym zakresie. Wielu współczesnych autorów podejmuje decyzję o self-publishingu, jednak mimo wielu zalet, które się z nim wiążą, w trakcie pojawia się także wiele trudności. Często nie mają doświadczenia związanego z korektą tekstu, promocją tytułu, czy marketingiem internetowym.

Rzeczywistość jest taka, że odbiorca powinien otrzymać gotowy produkt. Nie tylko samą wartość artystyczną i merytoryczną utworu, ale także odpowiednią oprawę. Właśnie takim autorom na pomoc przychodzi portal Rozpisani.pl. Dzięki niemu autorzy, którzy decydują się na self-publishing, tak naprawdę nie są sami, ponieważ otrzymują merytoryczną pomoc i know-how.

Self-publishing – jak otworzyć zamknięte drzwi?

Self-publishing to czasami jedyna szansa dla autorów na wydanie swojej twórczości i dotarcie do czytelników. Narosło wiele legend związanych ze zderzeniem się początkującego autora z wydawnictwami, szczególnie w polskich warunkach. Sama J.K. Rowling przyznała, że jej pierwsza książka wielokrotnie była odrzucana. Szanse na to, że jakieś wydawnictwo zaryzykuje i wyda książkę początkującego autora, nie są duże. Self-publishing to szansa na ominięcie wielu drzwi, ale jednocześnie samotna i nieznana droga dla początkujących twórców.

Self-publishing z profesjonalistą

Za portalem Rozpisani.pl stoi przede wszystkim ogromne doświadczenie wydawnicze i edytorskie (projekt Grupy PWN). Mają silną pozycję na rynku oraz dostęp do ważnych kanałów dystrybucyjnych: Amazon, Empik, Gandalf. Razem z portalem Rozpisani.pl można wydać książkę nawet w 1,5 miesiąca! Autorzy nie tracą praw autorskich, mają wpływ na wszystkie etapy “produkcji” w tym także na końcową cenę książki.

rozpisani.pl

Ogromną zaletą współpracy z Rozpisani.pl jest także atrakcyjne honorarium. Jest to niezwykle ważny argument, który przemawia za self-publishingiem i generalnie szansa na zarobienie większej sumy pieniędzy, niż w kontraktach wydawniczych. Autorzy współpracujący z portalem mają wgląd w wyniki sprzedaży. Nie są bierni, uczestniczą w drodze, którą przechodzi ich książka, mogą się z niej uczyć, obserwować, nabierać doświadczenia.

Atutem portalu jest także możliwość skorzystania z doświadczenia profesjonalistów w zakresie redagowania treści, korekty i wszystkich etapów przez, które przechodzi tekst, zanim trafi do czytelnika z tzw. surówki. Nie ma chyba nic tak stresującego dla autora, jak wydanie treści z błędami. Czytelnicy są niezwykle przeczuleni na tym punkcie i szybko zauważą niedociągnięcia gramatyczne i ortograficzne.

Intuicyjny self-publishing

I w końcu strona Rozpisani.pl jest niezwykle intuicyjna i nowoczesna. Możemy szybko dowiedzieć się, jakie będą koszty naszej publikacji, ile wyniesie nasze honorarium ze sprzedaży. Wszystko mamy “jak na dłoni”, wystarczy wpisać w przygotowanym narzędziu — Kalkulatorze usług wydawniczych — liczbę stron, wybrać usługi, (edytorskie, marketingowe), które nas interesują i mamy gotowy kosztorys. Możemy także bez problemu wydać książkę w formie e-booka. Eksperci z Rozpisani.pl pomogą nam na każdym etapie, który się z tym wiąże.

Spójrz na porównanie, które przedstawia, co można zyskać korzystając z self-publishingu, w porównaniu ze współpracą z tradycyjnym wydawnictwem i dodatkowo korzystając z usług Rozpisani.pl. Widać na nim wyraźnie, z jakimi problemami zetkną się początkujący autorzy i w której formie współpracy mogą je ominąć.

tabelka

Całe porównanie znajdziesz: tutaj.

Więcej informacji o tym, jak działa, z czym się wiąże i co oferuje portal Rozpisani.pl, znajdziesz TUTAJ.

Dane kontaktowe serwisu rozpisani.pl:
www.rozpisani.p
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.
ul. Gottlieba Daimlera 2, 02-460 Warszawa
Kontakt w sprawie wydania książki: tel. kom. 519-075-409, 502-796-038
Email: info@rozpisani.pl

Self publishing to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się form wydawania własnej twórczości, która szczególnie intensywnie rozwija się za oceanem, ale ostatnio także w Polsce. Daje szansę początkującym twórcom na zaistnienie na rynku, zaprezentowanie swojej twórczości i wyrobienie własnego nazwiska. Już nie musisz, tak jak JK Rowling czekać kilka lat, aż ktoś łaskawie otworzy przed Tobą drzwi. Możesz otworzyć je sam, z Rozpisani.pl będziesz mieć do nich klucz.