Sensacyjny październik

Sensacyjny październik to zestawienie, które zainteresuje wszystkich wielbicieli literatury kryminalnej i sensacyjnej. Poza tym powody do zadowolenia mają również miłośnicy thrillerów. Jedno jest pewne. Prezentowane dziś książki to gorące nowości lub zapowiedzi, które podbijają serca czytelników. Wśród wybranych przez nas tytułów znajdują się zarówno polscy pisarze, jak i zagraniczni. W związku z tym absolutnie każdy nawet najbardziej wymagający odbiorca, znajdzie tu coś dla siebie. Sprawdźcie to i przekonajcie się sami!

Sensacyjny październik

Sensacyjny październik – Anonimowa dziewczyna

Anonimowa dziewczyna - kup na TaniaKsiazka.plGdy Jessica Farris zgłasza się do udziału w badaniu psychologicznym, prowadzonym przez tajemniczą doktor Shields, jest przekonana, że będzie musiała jedynie odpowiedzieć na kilka pytań. Po czym odbierze wynagrodzenie i na tym skończy się jej rola.

Jednak pytania stają się coraz bardziej natarczywe i dogłębne. A sesje badawcze przeradzają się w zadania do wykonania, podczas których Jessica dostaje wytyczne, jak ma się ubrać i zachowywać. W związku z tym dziewczyna zaczyna mieć odczucie, że doktor Shields zna jej myśli i wie, co Jess ma do ukrycia. W im większą Jess popada paranoję, tym bardziej jasne staje się dla niej, że nie wie już, co w jej życiu jest realne, a co stanowi jeden z eksperymentów manipulacyjnych doktor Shields. Uwikłana w sieci podstępnych oszustw i zazdrości, dziewczyna szybko się przekonuje, że niektóre obsesje bywają zabójcze.

Książka dostępna od 23 października 2019 roku.

Sensacyjny październik – Pokrzyk, cykl o policjantach z Lipowa

We Wnykach wszyscy wierzą, że jak ktoś odwiedzi stary dwór pod lasem, to umrze. Ponieważ klątwa jest nieubłagana i dotkanie każdego, Sensacyjny październik kto przekroczy próg. Weronika Podgórska trafia tam jednak zupełnie przypadkiem. I już wkrótce będzie musiała tam wrócić z osobą, której nienawidzi.

W tym samym czasie niedaleko umiera pewna staruszka. A przy jej ciele przyłapano emerytowaną komisarz Klementynę Kopp. Problem w tym, że Kopp jest już podejrzana o jedno morderstwo. Ma jednak szczęście, ponieważ aspirant Daniel Podgórski nie wierzy w jej winę. Mimo że dawna koleżanka sama przyznała mu się do wszystkiego. W związku z tym policjant rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Ryzykując tym samym oskarżenie o przekroczenie uprawnień służbowych. Poza tym bohaterowi po piętach depcze prywatny detektyw, który bada makabryczny wypadek sprzed czterdziestu jeden lat. Szybko jednak okazuje się, że Nowakowski sam ma coś do ukrycia.

Książka dostępna od 15 października 2019 roku.

Sitwa - kup na TaniaKsiazka.plSensacyjny październik – Sitwa, cykl Karuzela

Michał Grosicki, funkcjonariusz CBŚ, służbowo rusza na Śląsk. Bohater tak dobrze wtapia się w przestępczy świat, że zostaje aresztowany przez prokuratora Zimnickiego. Jednak to dopiero początek spisku, w który zamieszane są dobrze znane postacie z Karuzeli, Orzeł i Olka. Tym samym wszystko wskazuje na to, że historia finansowych przekrętów wcale nie skończyła się wraz z ich ucieczką z kraju. Szybko bowiem okazuje się, że afera goni aferę, a stawka nieustannie rośnie.  Tym razem w grę wchodzą już nie tylko przekręty finansowe i wielka namiętność, ale też przemyt złota i afera kościelna. Poza tym czytelnicy mogą liczyć na atmosferę gorącą atmosferę romansu.

Książka dostępna od 30 października 2019 roku.

Sensacyjny październik – Mock. Golem, cykl o Eberhardzie Mocku

Breslau, 1920 rok. W mieście pojawia się sekta „mesjaszy”, którzy na ulicach wpadają w taneczny trans. Przewodzi im cyniczny dwulicowy Sensacyjny październik guru Theodor Jauch – „tańczący Jan Chrzciciel”, który umiejętnie podsyca tlący się w mieście antysemityzm. Wkrótce on sam stanie się narzędziem w rękach spiskowców, którzy nie cofną się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Eberhard Mock zmaga się z najstraszniejszym ze swoich demonów – demonem alkoholizmu. W związku z tym każdego dnia walczy z samym sobą. A poza tym próbuje rozwikłać mroczną tajemnicę zaginięcia małej Rosemarie. Wie, że jeśli odnajdzie dziewczynkę, raz na zawsze wyrwie się ze szponów nałogu. By tego dokonać, podejmuje się wykonania niebezpiecznego zlecenia. Jeszcze nie wie, że każdy jego ruch śledzi tajne sprzysiężenie. Krok za krokiem Mock zbliża się do rozwiązania zagadki i poznaje coraz bardziej przerażające strony natury ludzkiej.

Książka dostępna od 14 października 2019 roku.

Sensacyjny październik – Szeptacz

Szeptacz - kup na TaniaKsiazka.plPisarz Tom Kennedy nie potrafi pogodzić się z nagłą śmiercią żony. Tęsknota za nią staje się szczególnie dotkliwa w momentach, gdy nie może znaleźć wspólnego języka ze swoim synem. W związku z tym obaj mają nadzieję, że zmiana otoczenia pozwoli im uporać się z traumą. Senne Featherbank wydaje się idealne, by zacząć wszystko od nowa. Ale miejscowość ma swoją mroczną przeszłość. Dwadzieścia lat wcześniej seryjny morderca zamordował tu pięciu kilkuletnich chłopców. Prasa nadała mu przezwisko Szeptacz, ponieważ w nocy miał w zwyczaju szeptać pod oknami swych ofiar.

Kiedy dochodzi do zaginięcia małego chłopca, koszmar sprzed lat powraca. Prowadzący śledztwo detektywi dostrzegają niepokojące podobieństwo do sprawy Szeptacza.

Książka dostępna od 16 października 2019 roku.

Sensacyjny październik – KlątwaKlątwa - zobacz na TaniaKsiazka.pl

W zabytkowym hotelu na odludziu ktoś morduje gości, jednego po drugim. Co więcej, pierwsza ofiara zostaje znaleziona w pokoju zamkniętym od środka na klucz. Tym samym zabójca wydaje się samym diabłem, który potrafi przenikać przez ściany. Ale później wcale nie jest łatwiej, a pensjonariusze czują, że ich życiu zagraża poważne niebezpieczeństwo. Jakby nie było już dla nich ratunku. Ponieważ kolejne ofiary giną w męczarniach. A wszytko wskazuje na to, że morderca ma plan i skrupulatnie go realizuje. W związku z tym Deryło i Haler muszą szybko wytypować zabójcę, zanim będzie za późno. Poza tym muszą odkryć motyw, którym kieruje się sprawca. Jedno jest pewne. Chwile, spędzone w tym miejscu, zapamiętają wszyscy, którym uda się przeżyć. O ile ktoś taki zostanie.

Książka dostępna od 17 października 2019 roku.

Sensacyjny październik – Zapach śmierci

Zapach śmierci - zobacz na TaniaKsiazka.plPewnego letniego wieczoru David Hunter – antropolog sądowy – odbiera telefon od dawnej znajomej z pracy. Kobieta potrzebuje opinii w pilnej sprawie. W opustoszałym, czekającym na rozbiórkę szpitalu Świętego Judy, gdzie bywają bezdomni, dilerzy i narkomani, znaleziono częściowo zmumifikowane ciało. Nawet Hunter nie potrafi określić, od jak dawna mogło tam leżeć. Wiadomo tylko jedno: to ciało młodej ciężarnej kobiety.  Poza tym po zapadnięciu się podłogi strychu wychodzi na jaw kolejny z mrocznych sekretów szpitala. Ponieważ oczom policjantów ukazuje się ukryta sala zastawiona łóżkami. W niektórych nadal ktoś leży. Pozornie prosta z początku sprawa przeradza się w obłąkańczy koszmar. Nikt z otoczenia Huntera nie może czuć się bezpiecznie.

Szpital upomni się o kolejne ofiary. Ludziom zwykle wydaje się, że natychmiast rozpoznaliby zapach śmierci. Że rozkładowi towarzyszy szczególna, charakterystyczna woń, paskudny trumienny odór. Mylą się.

Książka dostępna dopiero od 13 listopada 2019 roku, ale już teraz zwracamy na nią Waszą uwagę.

Sensacyjny październik – Łańcuch

Zwyczajny dzień. Rachel podrzuca córkę na przystanek i pędzi do swoich spraw. Chwilę później ktoś dzwoni z zastrzeżonego numeru. Trzynastoletnia Kylie została uprowadzona. „Jeśli chcesz odzyskać córkę, musisz zapłacić okup… oraz porwać kolejne dziecko” informuje Sensacyjny październik zniekształcony kobiecy głos.

Porywaczka okazuje się matką, której syna uprowadzono wcześniej. Jeśli Rachel nie spełni żądań, porwane dzieci zginą. Oboje. Ponieważ tak działa Łańcuch, przerażająca organizacja, która ofiary zmienia w przestępców, a nieznanych sprawców wzbogaca o miliony. W związku z tym, gdy stajesz się ogniwem Łańcucha, nigdy już się od niego nie uwolnisz.

Rachel jest zwykłą kobietą, będzie jednak musiała przeobrazić się w kryminalistkę, dokonywać dramatycznych wyborów moralnych i zrobić straszne rzeczy. Ponieważ Łańcuch jest bezlitosny i nieuchwytny. Zasady są proste: załatw pieniądze, wybierz ofiarę, a potem dokonaj okrutnego czynu, który jeszcze wczoraj wydawałby ci się zupełnie niedopuszczalny.

Twórcy Łańcucha wiedzą, że rodzice zrobią wszystko dla swoich dzieci. Skonstruowali go tak, by kolejne wciągane w niego osoby chroniły jego anonimową strukturę. Tym razem jednak trafili na równego przeciwnika. Ponieważ Rachel jest bystra, zdesperowana i nigdy się nie poddaje.

Książka już dostępna od września, ale zdecydowanie warto o niej przypomnieć.

Sensacyjny październik – Marsz w mrok

Marsz w mrok - kup na TaniaKsiazka.plCięcie było jedno, precyzyjne. Zwłoki kobiety znalazł o świcie przypadkowy przechodzień. W związku z tym podkomisarz Daniel Delner oraz jego partnerka, sierżant sztabowa Julia Samarska rozpoczynają śledztwo, którego przebieg utrudniają ich osobiste problemy. Ponieważ on tkwi w długoletnim romansie, coraz bardziej zagrażającym jego małżeństwu, a ona żyje bez snu, popadając w paranoję związaną z tajemnicą sprzed lat.

Choć bardzo szybko aresztują mordercę, to po kolejnych przesłuchaniach sprawa komplikuje się bardziej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Każda uzyskana od podejrzanego odpowiedź prowadzi do nowych pytań. Tym samym policjanci rozpoczynają rozgrywkę z przebiegłym osobnikiem, nie mając pojęcia, w jak trudnej sytuacji się znaleźli ani jak wiele poświęceń będzie od nich wymagać to śledztwo. Pozornie proste dochodzenie przeradza się w poszukiwanie zaginionej kobiety, sprawę serii brutalnych zabójstw oraz próbę odkupienia win przez ludzi, którzy popełnili zbyt wiele błędów.