Serce - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Powieść pt. Serce Radki Franczak to książka, która pochłonie Was do reszty i zapewni mnóstwo niezapomnianych emocji i wrażeń. Opowieść o rozterkach i trudnych momentach w życiu, z którymi niejednokrotnie borykamy się na co dzień. Autorka w mistrzowski sposób wchodzi w interakcję z Czytelnikiem i sprawia, że odbiorca poddaje się chwilowej zadumie. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zetknąć się z twórczością Franczak, teraz jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Gwarantujemy, że warto.

Serce pełne rozterek

Główną bohaterką powieści jest Wika, młoda dziewczyna z Polski. Wraz z chłopakiem postanawia udać się do Szwajcarii. Przede wszystkim chce zarobić pieniądze, ale liczy również na przygodę życia i cieszy się, że opuści nijakie otoczenie, w którym przyszło jej żyć do tej pory. Los rzuca bohaterkę nad Jezioro Genewskie, gdzie w podupadłej rezydencji mieszkają dwie kobiety – matka i córka. Obowiązkiem Wiki jest pomoc w pracach domowych i opieka nad starszą mieszkanką, Shirley.

Dziewczyna już od pierwszych dni pracy czuje, że praca nie będzie należała do najłatwiejszych. I nie chodzi wcale o to, że bohaterka boi się ciężkich zadań. W powietrzu unosi się ciężka atmosfera wielu niewyjaśnionych spraw, pretensji i żalów. Nad tym wszystkim ciąży jeszcze ukryta nieobecność mężczyzny, który niegdyś skomplikował życie obu pań. Młodsza mieszkanka, Robin, ośmielona obecnością Wiki postanawia poznać bliżej własnego ojca, choć ten już od dawna nie żyje. Czy uda się jej zrozumieć jego motywy i postępowanie? A jeśli tak, to czy starczy jej sił, by wybaczyć?

Łatwo zauważyć, że Robin i Shirley żyją pod jednym dachem, związane gorzką miłością i nienawiścią. W tym wszystkim zostaje uwięziona również Wika. Dziewczyna po raz pierwszy znajduje się tak niezwykle blisko miłości, która pulsuje niczym żywa rana. Shirley będąca już u kresu własnego życia czuje się spełniona. Patrząc wstecz, widzi chwile wypełnione wspaniałymi ludźmi i niezwykłymi wydarzeniami. Natomiast Robin zdaje się tkwić w martwym, bezbarwnym punkcie swojej egzystencji. Wszak niemal całe swoje życie poświęciła dla wspaniałej matki. Nieuchronnie do kobiet zbliża się czas ostatecznej konfrontacji. Czy na końcu okażą się matką i córką, czy zawziętymi rywalkami?

Książkę pt. Serce znajdziecie tutaj.