Trylogia zmienia się w tetralogię i mamy czwarty tom serii z komisarzem Wiktorem Forstem. Jednak nikogo nie powinno to dziwić. Remigiusz Mróz nie zaniedbuje żadnego ze swoich bohaterów. Jest to pisarz, który nie każe czekać swoim fanom na kolejne tomy swoich słynnych serii przez kilka lat. W tym miejscu z pewnością uśmiech pojawia się na twarzach fanów R. R. Martina. Tak więc seria z Forstem wzbogaci się o czwarty tom, Deniwelację, niemal dokładnie rok od premiery Trawersa, a dokładnie 10 maja.

Seria z Forstem z nowym tomem.

O tym, że Remigiusz Mróz jest wyjątkowo pracowitym pisarzem, wspominałam już wielokrotnie. Niedawno ku uciesze fanów zapowiedział, że jeszcze w tym roku ukaże się kilka jego książek i to z różnych serii. Nikt chyba jednak się nie spodziewał, że jedną z nich będzie czwarty tom z komisarzem Wiktorem Forstem.

Powiązane: JOANNA CHYŁKA POWRÓCI JESZCZE W TYM ROKU?

Zacznijmy od tytułu: Deniwelacja. Muszę przyznać, że nie wiedziałam, co oznacza ten termin i sprawdziłam, że deniwelacja to: “różnica pomiędzy najwyższym i najniższym wzniesieniem na określonym terenie”. Zapewne ten tytuł ma swoje drugie, przenośne znaczenie, ale wszystko wskazuje także na to, że nawiązuje do miejsca, gdzie policja odnajduje ciała ofiar ze zbrodni, opisanej w książce. A konkretnie: na zboczach Giewontu.

Gdzie jest Forst?

A teraz trochę fabuły. W Deniwelacji mamy do czynienia z seryjnym mordercą. Co ciekawe, policja będzie poszukiwała nie tylko potencjalnego zabójcy grupy kobiet, których ciała odsłonił topniejący śnieg, ale także samego komisarza Forsta. Problemem dla tego drugiego jest także fakt, że jeden z tropów, na które wpada zakopiańska policja prowadzi do naszego śledczego.

Co się dzieje ze słynnym komisarzem i w jaką aferę tym razem się wplątał? Co łączy go z makabrycznymi zbrodniami i jaką rolę w całej sprawie odegra komisarz? Remigiusz Mróz jak zwykle nie daje czytelnikom prostych odpowiedzi i łatwych rozwiązań. Będziemy podążać śladami zbrodni i miejmy nadzieję, że szybko trafimy na ślad Forsta, w końcu to jeden z naszych ulubionych bohaterów stworzonych przez słynnego prawnika.

W maju w górach topnieje śnieg…

Premiera książki zapowiedziana jest na 10 maja. Tymczasem warto pamiętać także, że fani Joanny Chyłki również będą mieli swoje święto w tym roku. Kolejny tom (szósty) z serii ze słynną panią prawnik pojawi się jeszcze przed końcem 2017 r. Remigiusz Mróz ujawnił także w rozmowie z fanami, że jeszcze w tym roku pojawi się kolejny tom z serii politycznej W kręgach władzy. Natomiast w nowym roku będzie na fanów czekała już zupełnie nowa seria…

Jakby tego było mało, okazało się, że w tzw. międzyczasie pisarz pracował jeszcze nad zupełnie inną serią, czyli Cyklem Vestmanna, napisanym pod pseudonimem Ove Løgmansbø.

Powiązane: KSIĄŻKI OVE LØGMANSBØ = KSIĄŻKI REMIGIUSZA MROZA. 

Przypomnę tylko, że do tej pory w serii z komisarzem Forstem ukazały się trzy tomy: Ekspozycja, Przewieszenie i Trawers. Całą serię znajdziecie tutaj>>