Seria Uczta wyobraźni

Seria Uczta Wyobraźni wydawnictwa MAG istnieje na rynku już od ponad 10 lat. Pierwszą jej powieścią była książka Wielki Świat Lana R. MacLeoda, która została opublikowana w 2006 roku. Wszystkie książki wchodzące w skład serii są gatunkami science fiction oraz fantasy.

Seria Uczta wyobraźni – co zawiera?

Uczta wyobraźni to seria książek, które łączy jedynie gatunek, ponieważ każda z nich różni się podejściem do tematu fantastyki. Nie można jednoznacznie określić, czy każdemu Czytelnikowi spodobają się wszystkie książki z tej serii, tylko dlatego, że interesuje się fantastyką. Jest to bardzo zróżnicowany zbiór książek.

Mimo wszystko osoby, które preferują science fiction powinny sięgnąć po pozycje z tej serii. Na pewno znajdą w nich nową tematykę i ciekawe wizje autorów. W książce Jeffreya Thomasa Listy z Hadesu Punktown przeczytamy o pobycie w piekle, wizję przyszłości poznamy w książce Wodny Nóż Paolo Bacigalupiego, Accelerando Charlesa Strossa dedykowana jest dla Czytelników ceniących mocne science fiction, z kolei bogata koncepcyjnie z apokaliptycznym zakończeniem okaże się Imajica Clive’a Barkera. Każda książka jest powodem do dyskusji, nawet gdy nie jest napisana w naszym guście.

Seria Uczta wyobraźni – o autorach

Seria Uczta wyobraźni jest stworzona dzięki zagranicznym autorom, takim jak: Hal Duncan, William Gibson, Peter Watts, Gene Wolfe czy Jeff Noon. Nietypowe wizje każdego z autorów zapewniają czytającym wielkie emocje i niesłabnące zaciekawienie kolejnymi książkami. Zróżnicowanie powieści z tej serii spowoduje, że będą one miały wiele zwolenników, jak i przeciwników. Jednym mogą spodobać się wizje Clive’a Barkera, innych mogą one odrzucić. Tak samo może się wydarzyć w przesycony erotyzmem Palimpseście Catherynne M. Valente.

Sięgając po książki z serii Uczta Wyobraźni można spodziewać się wszystkiego. Żadna z powieści nie jest oczywista i szablonowa, tak jak wiele innych z tego gatunku. Zawsze warto eksperymentować, i nawet jeżeli nie spodoba nam się jedna pozycja z danej serii nie powinniśmy rezygnować z poznania całej serii.