Czerwcowe zapowiedzi fantasy

Jeśli jesteście ciekawi, jakie ciekawe premiery książkowe czekają nas w nadchodzącym miesiącu – sprawdźcie czerwcowe zapowiedzi fantasy! Znajdzie się tutaj zarówno coś dla fanów wiedźmińskiego uniwersum, jak i tytuł dla fanów Igrzysk Śmierci. To jak, jesteście gotowi?

Czerwcowe zapowiedzi fantasy – książek szukaj na TaniaKsiazka.pl

Czerwcowe zapowiedzi fantasy

Wiedźmin. Historia fenomenu

O Wiedźminie powstało już mnóstwo książek. Ba! Gier, adaptacji filmowych, czy też komiksów. Czy jest to kolejny samouczek do gry? A może ilustrowany bestiariusz?

Wiedźmin. Historia fenomenu to pierwsza i jedyna biografia Wiedźmina. Autor tytułu, Adam Flamma, przedstawia w nim cały świat uniwersum oraz wszystkie jej smaczki. W książce znajdziemy zarówno historyczny opis narodzin Geralta oraz jego późniejszego fenomenu, jak i kulisy powstawania poszczególnych mediów, na łamach których Biały Wilk miał szansę zaistnieć. Znajdzie się więc tu coś zarówno dla fanów opowiadań i powieści, jak i komiksów, filmu, gier, czy też seriali.

Książka ta jest bogato ilustrowanym kompendium wiedzy, które przyda się zarówno wiernym fanom uniwersum, jak i osobom, które same pracują nad podjęciem się tematu fenomenologii Wiedźmina. Tytuł zawiera mnóstwo ciekawostek i nieznanych faktów, a także aż 17 wywiadów.

Znajdziemy tutaj wywiad zarówno z samym Andrzejem Sapkowskim, jak i Jackiem Rozenkiem, który dubbingował postać Geralta w świecie gry. Autor zamieścił tu również wywiad z Tomaszem Bagińskim, który pracował nad netflixową odsłoną serialu, a także muzykami Percival Schuttenbach, którzy stworzyli muzyczne zaplecze bestsellerowej gry Wiedźmin 3. Dziki Gon. Książka Flammy to wszystko czego kiedykolwiek chcieliście dowiedzieć się o Wiedźminie zebrane w jednym tytule.

PREMIERA: 03.06.2020

Dom Ziemi i Krwi. Księżycowe miasto. Tom 1. Część 2

Bryce Quinlan jest nastolatką jakich wiele w Lunathion. To w połowie człowiek, a w połowie Fae, która kocha swoje życie. W ciągu dnia pracuje w sklepie z antykami, gdzie sprzedaje nie do końca legalne artefakty magiczne. Nocą zaś wraz ze swoimi przyjaciółmi oddaje się wszelakim rozrywkom, jakie oferuje jej miasto.

Niestety Lunathion (znane również jako Crescent City) wkrótce wstrząśnie niewyobrażalna tragedia, która sprawi, że wszystko z życiem Bryce na czele zacznie się rozpadać.

Wyrusz razem z Bryce na poszukiwanie vendety i dowiedz się, kto lub co odpowiedzialne jest za brutalne morderstwo. Książka stanowi kontynuację przygód bohaterki, które znalazły się w majowych zapowiedziach fantasy.

PREMIERA: 03.06.2020

Sny lazurowej wody. Czerwona wieża. Tom 1

Śmierć króla Lazenny i zaginięcie jego spadkobiercy sprawiają, że najpotężniejsze królestwo Kontynentu pogrąża się w anarchii. Podczas gdy nad krajem wisi widmo wojny z Kamieniogrodem, lordowie zaczynają swój wyścig o Lazurowy Tron. Nie są oni jednak jedynymi, którzy wyciągną swoje ręce w stronę korony.

Co stanie się, kiedy kandydatem do tronu stanie się syn króla i jednej z królewskich kochanic, oskarżanej o bycie czarownicą? Słowa przepowiedni zasłyszane przez kobietę sprawią, że ta nie cofnie się teraz przed niczym.

Czy jednak w obliczu tak wielu zawziętych kandydatów do tronu, uda się jej zapewnić koronę swojemu synowi? Sprawdźcie czyje intrygi okażą się skuteczniejsze i przekonajcie się do czego zdolni są ci, którzy pragną odmienić wolę bogów.

PREMIERA: 09.06.2020

Ballada ptaków i węży

Przywitajmy jedną z najbardziej wyczekiwanych czerwcowych premier fantasy – prequel bestsellerowych Igrzysk Śmierci! O nadchodzącej zapowiedzi informowaliśmy już w styczniu tego roku i od tamtej pory nie mogliśmy doczekać się jej premiery.

Trylogia Igrzysk zostaje właśnie rozszerzona o Balladę ptaków i węży, która stanowi prequel serii. Czego dowiemy się tym razem? Otóż cofniemy się do przeszłości, w której poznamy początki Prezydenta Snowa, jakiego znamy. Będziemy świadkiem powstania Głodowych Igrzysk, buntu Trzynastego Dystryktu i tego, jak Coriolanus Snow, z ambitnego młodzieńca przerodzi się w prezydenta Kapitolu, władającego twardą ręką wszystkimi dystryktami Panem.

Tytuł rzuci nowe światło na wszystko, co wiemy o dotychczasowych wydarzeniach uniwersum Igrzysk Śmierci. Jesteście na to gotowi?

PREMIERA: 17.06.2020

Papierowy Mag. Mag. Tom 1

Ceony Twill całe życie miała tylko jedno marzenie. Marzyła o tym, aby zostać magiczką specjalizująca się w magii metalu. Determinacja w osiągnięciu tego celu doprowadziła ją do ukończenia Szkoły Magów Tagis Praff otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Niemniej jednak to, co przygotował jej los, nie było spełnieniem jej marzeń.

Na rynku brakuje magów specjalizujących się we władaniu magią papieru. W związku z tym szkoła staje przed zadaniem wyznaczenia jednej osoby, która uda się na staż. Tam pod czujnym okiem papierowego maga ma kontynuować swoją specjalizację. Zapewne domyślacie się kim jest ów szczęśliwiec?

Podczas stażu u ekstrawaganckiego, niemniej jednak sympatycznego nauczyciela, Ceony przekona się jednak, że poza światem magii jaki zna, istnieje także magia zakazana. Jej ofiarą zostanie wkrótce jej nauczyciel, przez co Ceony zostanie zdana tylko na siebie. Bądź świadkiem jej niebezpiecznej walki z nieznanymi wcześniej mocami w najnowszym premierowym tytule Papierowy Mag.

PREMIERA: 03.06.2020

Zdradziecka królowa. Królestwo Mostu. Tom 2

Lara nie należy do kobiet, którym sprzyja los. Jest królową na wygnaniu i zdrajczynią. Patrzyła bowiem, jak jej ojciec podbija Ithicanę, nie mogąc jednocześnie zapobiec katastrofie. Na dodatek jej ukochany mąż został porwany i wzięty w niewolę. Niemniej jednak Lara nie zamierza biernie stać z boku i przyglądać się przebiegowi wydarzeń.

Królowa doskonale zdaje sobie sprawę, że porwanie jej małżonka jest elementem misternej układanki wymyślonej przez ojca Lary. Ma ono sprawić, że córka złapie przynętę i podąży zgodnie z planem Króla Mostu. Ten nie wie jednak, że jego córka doskonale zdaje sobie sprawę z jego zasadzki, niemniej jednak ma zamiar w nią w paść i wyjść z niej zwycięsko.

Poznaj kontynuację przygód cyklu Królestwo Mostu Danielle L. Jensen – autorki licznych bestsellerów, m.in. Mrocznych Wybrzeży, o których pisaliśmy tutaj.

PREMIERA: 24.06.2020

Która z czerwcowych zapowiedzi fantasy szczególnie wpadła Wam w oko?