Zabij mnie znów Rachel Abbott

Rachel Abbott to autorka znana Czytelnikom na całym świecie. Jej powieści nieodmiennie urzekają zarówno umiejętnościami warsztatowymi (konstrukcja intrygi, prowadzenie narracji, forma językowa), jak i głębią oraz oryginalnością psychologicznych spostrzeżeń. Wydaje się jednak, że najlepszą książką tej znakomitej autorki, jej kulminacyjnym osiągnięciem jest Zabij mnie znów. To powieść, która rozeszła się w setkach tysięcy egzemplarzy w krajach niemal całego świata, zyskując zarówno uznanie Czytelników, jak i recenzentów oraz krytyków literackich.

Zabij mnie znów Rachel Abbott – o fabule

Gdyby ograniczyć recenzję Zabij mnie znów do samego streszczenia fabuły, moglibyśmy otrzymać wrażenie, że jest to powieść z gatunku thriller sensacyjny, coś w rodzaju literackiego odpowiednika popularnego serialu Orphan Black. Oto mąż młodej kobiety, matki dwojga dzieci, która do tej pory wiodła raczej stabilne i spokojne życie, nagle przepada bez śladu.

Maggie nie ma pojęcia, co właściwie się stało i z jakiego powodu jej małżonek z dnia na dzień całkowicie zniknął z jej życia. Jednocześnie, w innym miejscu kraju dochodzi do brutalnego morderstwa kobiety, która wygląda identycznie, jak Maggie. Wydawać by się mogło, że ofiara była jej zaginioną siostrą bliźniaczką (problem w tym, że Maggie nic nie wie o tym, jakoby ją posiadała).

Kolejne strony znakomicie pomyślanej intrygi odsłaniają następne warstwy tej skomplikowanej historii, w której nic nie jest takie, jak się z pozoru wydaje. Jak jednak wspomniano, Zabij mnie znów jest thrillerem sensacyjnym jedynie pozornie. W rzeczywistości to powieść, której głównym sensem jest zgłębienie mrocznych stron ludzkiej psychiki. Dodatkowo, zarówno ze względu na walory stylistyczne, jak i umiejętność prowadzenia wciągającej Czytelnika historii, Zabij mnie znów bez wątpienia zasługuje na miejsce w kategorii Literatura piękna.

Zabij mnie znów Rachel Abbott – końcowe wrażenie

Można powtórzyć tylko to, co zostało powiedziane już powyżej, a mianowicie, że Zabij mnie znów to powieść, która w niezwykły sposób łączy w sobie najlepsze cechy trzech różnych typów literatury, a mianowicie thrillera sensacyjnego, powieści psychologicznej oraz prozy artystycznej. Świetnie pomyślana i opowiedziana fabuła, znakomite portrety psychologiczne postaci oraz podjęcie przez autorkę ważkich zagadnień z pogranicza etyki i psychologi oraz, wreszcie, świetna forma stylistyczna sprawiają, że sukces Zabij mnie znów nie może dziwić.

Autor recenzji: Radosław Łozowski

Wyrażam zgodę na publikację artykułu pod moim imieniem i nazwiskiem.

Ocena Radosława
 • 8.5/10
  Ogólna ocena książki - 8.5/10
 • 9/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 9/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 9/10
8.6/10

Fragment recenzji

Zabij mnie znów to powieść, która w niezwykły sposób łączy w sobie najlepsze cechy trzech różnych typów literatury, a mianowicie thrillera sensacyjnego, powieści psychologicznej oraz prozy artystycznej. Świetnie pomyślana i opowiedziana fabuła, znakomite portrety psychologiczne postaci oraz podjęcie przez autorkę ważkich zagadnień z pogranicza etyki i psychologi oraz, wreszcie, świetna forma stylistyczna sprawiają, że sukces Zabij mnie znów nie może dziwić.