Informacje o tym, że jedna z najsłynniejszych powieści tego pisarza zostanie przeniesiona na mały ekran pojawiały się już w 2015 roku. Jednak ciągle nie było wiadomo, czy i kiedy serial Amerykańscy bogowie wreszcie powstanie. Teraz już wiemy, że premiera telewizyjnej adaptacji na podstawie powieści będzie miała miejsce 30 kwietnia.

Serial Amerykańscy bogowie, czyli jak stworzyć fantazję, w którą można uwierzyć.

Neil Gaiman jest jednym z najbardziej znanych autorów fantasy na świecie. Polscy fani kojarzą go szczególnie z książką Gwiezdny pył i Nigdziebądź, jednak to właśnie Amerykańscy bogowie są jego najsłynniejszą powieścią. Za granicą czekano na informacje o premierze serialu wyjątkowo niecierpliwie. I już wiadomo, kiedy serial wreszcie się ukaże. Za scenariusz adaptacji odpowiedzialny jest Bryan Fuller i Michael Green. Pana Wednesday’a zagra Ian McShane, słynnego Cienia – Ricky Whittle. Serial będzie miał osiem odcinków i po raz pierwszy zostanie zaprezentowany podczas Festiwalu SXSW 11 marca. W serialowej opowieści pojawia się nowa postać: Vulcan, który ma odzwierciedlać wielką miłość Amerykanów do broni i chęć kontrolowania rzeczywistości.

Amerykańscy bogowie – powieść, która stała się legendą.

Nadchodzi burza.

Książka Amerykańscy bogowie po raz pierwszy zadebiutowała na rynku zagranicznym w 2011 roku. Powieść bazuje na przekonaniu, że według wierzeń postacie mitologiczne i bogowie istnieją naprawdę i przybywają do Stanów Zjednoczonych pod przebraniem imigrantów. Głównym bohaterem jest Cień, skazaniec z trzyletnim wyrokiem, którego poznajemy w momencie, kiedy ma wreszcie wyjść z więzienia. Mężczyzna nie marzy o niczym innym jak odzyskanie wolności i spotkanie ze swoją ukochaną żoną, Laurą. Jednak wkrótce zdarza się nieszczęście, Cień dowiaduje się, że jego żona zginęła tragicznie w wypadku, jakby tego było mało – jego najlepszy przyjaciel także. Teraz Cień ma wrażenie, że jego życie straciło sens, dlatego bez większego namysłu przyjmuje propozycję nieznajomego, którego spotyka w drodze do domu.

Powiązane tematy: PREMIERA KSIĄŻKI „MITOLOGIA NORDYCKA” NEILA GAIMANA JUŻ W 2017 ROKU!

EKRANIZACJA SANDMANA NEILA GAIMANA NAPOTYKA KOLEJNE KŁOPOTY

Cień zostaje zatrudniony przez pana Wednesday’a (Środę), żeby pomóc mu w odzyskaniu przez starych bogów dawnej chwały i stanąć w szranki z tymi nowymi. Jest to moment przełomowy w powieści, od którego zaczyna się właściwie ta niesamowita historia. Nasz bohater dowie się, że przeszłość tak naprawdę nigdy nie odchodzi, że rzeczy nie dzieją się przypadkiem i że postacie i wierzenia, które traktujemy z taką rezerwą, istnieją naprawdę. W tej niesamowitej podróży Cień zrozumie, że nieznajomy, którego spotyka wie o nim znacznie więcej niż on sam i, że właśnie znalazł się w przeddzień wojny o duszę Ameryki.

Neil Gaiman – pisarz niezwykły

Neil Gaiman stworzył coś niewygodnego. Powieść fantasy, opartą na różnych elementach znanych z mitologii, w których obserwujemy jak poszczególne wierzenia i mity zmieniają pod wpływem świata, w którym istnieją. W tej opowieści prawda miesza się z fikcją, szaleństwo z rozumem. Autor z niezwykłą lekkością porusza się w świecie mitów i wierzeń, jednocześnie oferując nam coś zupełnie nowatorskiego.

Szykuje się wspaniała uczta dla fanów pisarza. Niestety nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy adaptacja ukaże się w Polsce.