Serial biograficzny o Osieckiej

Agnieszka Osiecka to znana i ceniona w całym kraju artystka z czasów PRL-u. W epoce swojej świetności zasłużyła na miano celebrytki. Zachwycała na każdym polu – jako poetka, matka, żona, kochanka i dziennikarka. Jakiś czas temu światło dzienne ujrzało wznowienie książki Zofii Turowskiej pt. Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet. Teraz okazuje się, że już niebawem w Telewizji Polskiej pojawi się serial biograficzny o Osieckiej. W związku z tym to świetna okazja, by poznać bliżej sylwetkę tej niesamowitej osobowości scenicznej. Co takiego mała w sobie, iż urzekła widzów? I jak naprawdę wyglądało życie jednej z największych gwiazd PRL-u?

Serial biograficzny o Osieckiej

Kadr z zapowiedzi Osiecka, źródło: youtube.com

Serial biograficzny o Osieckiej – zwiastun oraz kilka słów o produkcji

Widzowie mogą liczyć na 13 odcinków. Premiera pierwszych trzech przewidziana jest na 25, 26 oraz 27 grudnia. Zobaczycie je na antenie TVP1 o godzinie 20:15. Zdjęcia do produkcji powstawały niemal w całej Polsce. Ekipa filmowa zawitała do takich miast, jak: Warszawa, Kraków, Opole, Łódź, Kazimierz Dolny czy Zakopane. Pojawili się również na Mazurach i w Trójmieście. Jak zapowiadają producenci, serial będzie zdradzał kulisy kulturalnego i towarzyskiego życia na przestrzeni aż kilku dekad.

W rolę tytułowej bohaterki wcielą się Eliza Rycembel oraz Magdalena Popławska. Obok nich pojawią się również: Maria Pakulnis, jako matka Osieckiej, Jan Frycz jako Wiktor – ojciec Osieckiej, natomiast Wiktoria Gorodeckaja zagra jego kochankę, Józefinę. Ponadto Jędrzej Hycnar zagra Marka Hłaskę, a Grzegorz Małecki wcieli się w Jeremiego Przyborę.

Za reżyserię odpowiedzialny jest Robert Gliński i Michał Rosa. Scenariusz powstał przy współpracy Macieja Karpińskiego, Macieja Wojtyszko i Henryki Królikowskiej. W pracach nad scenariuszem brał również udział reżyser Gliński. Serial został oparty na podstawie dostępnych biografii Agnieszki Osieckiej oraz materiałów archiwalnych, poświęconych artystce.

Poniżej podrzucam wam zapowiedź serialu. Trzeba przyznać, że życie artystki to bez wątpienia doskonałe źródło inspiracji i niemal gotowy scenariusz na wciągającą produkcję. Dajcie znać, czy macie zamiar oglądać. Tymczasem tutaj znajdziecie wznowienie biografii pt. Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet, o której wspominałam na początku. Czytaliście?