Serial na podstawie książek Bondy w tym roku?

To, że powstanie serial na podstawie książek Katarzyny Bondy wiadomo już od lutego. Prawa do ekranizacji cyklu Cztery żywioły o Saszy Załuskiej wykupiła grupa TVN. Co więcej, właśnie sieć obiegła wiadomość, że serial na podstawie Lampionów (trzeciej części serii) prawdopodobnie będziemy mogli obejrzeć jeszcze w tym roku. 

Serial na podstawie książek Bondy w tym roku?

Serial na podstawie książek Bondy o Saszy Załuskiej

Produkcje oparte na kryminalnych bestsellerach polskich autorów wzbudzają duże zainteresowanie widzów. Dowiodła tego popularność m.in. serialu na postawie serii z Joanną Chyłką Remigiusza Mroza, czy Żmijowisku Wojciecha Chmielarza. Nic dziwnego, że producenci zainteresowali się powieściami Katarzyny Bondy, o której przecież mówi się, że jest królową polskiego kryminału.

Z jednej strony na serial niecierpliwie czekają fani pisarki. Z drugiej — jest duże prawdopodobieństwo, że produkcja na tyle zainteresuje tych widzów, którzy jeszcze nie mieli w ręku książki Bondy, że chętnie sięgną po książkowy pierwowzór, a wraz z nim po inne kryminały z cyklu Cztery żywioły.

Lampionach Sasza Załuska, policyjna profilerka, będzie musiała zmierzyć się ze sprawą podpalacza grasującego w Łodzi. Kobieta stopniowo będzie budować profil psychologiczny przestępcy, który ma ułatwić śledczym ustalenie tożsamości podpalacza. Jednocześnie podczas prób zrozumienia motywacji podpalacza, Załuska zagłębia się w mroczne tajemnice jej własnej przeszłości.

Sprawa będzie o tyle trudna, bo ogień jest jednym z największych lęków profilerki. Czy uda jej się uciec od problemów przeszłości?

Powieść Lampiony, to trzecia część (po Pochłaniaczu Okularniku) cyklu Cztery żywioły o Saszy Załuskiej. Tę serię pisarka zamknęła w 2018 roku powieścią Czerwony Pająk.

Lampiony - sprawdź książkę >

Czy zobaczymy do jeszcze w tym roku?

Na razie jeszcze nie znamy samych szczegółów dotyczących produkcji. Nie wiemy nawet, jaka aktorka wcieli się w główną bohaterkę. Jednak mamy nadzieję, że mimo pandemii, która tak jak wszystkim, tak i filmowcom pokrzyżowała plany, uda nam się obejrzeć w tym roku przyjemniej pierwszy odcinek serialu. Trzymamy kciuki.

Na pewno jest szansa, że część z Was nie zna jeszcze tego cyklu. To, że już za jakiś czas powstanie serial, zawsze jest dobrym pretekstem, żeby sięgnąć po książki. Lampiony i inne powieści Katarzyny Bondy z serii Cztery żywioły o Saszy Załuskiej możecie znaleźć w tym miejscu.