Na wodach północy - Kup na TaniaKsiazka.pl

Serial na podstawie Na wodach północy to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników książki, której autorem jest Ian McGuire. Tą historią powinni zainteresować się wszyscy wielbiciele literatury pięknej. Poza tym powody do zadowolenia mają także ci, którzy uwielbiają dobre, serialowe produkcje. Bo wszystko wskazuje na to, że ekranizacja, o której dziś piszemy, będzie sporym hitem. I to nie tylko sprawka źródła inspiracji, czyli nietuzinkowej, książkowej historii. Także obsada serialu robi niemałe wrażenie. A to dopiero początek interesujących wieści na temat wspomnianego projektu. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Serial na podstawie Na wodach północy – kilka informacji

W jedną z głównych ról wcieli się Colin Farell. Kogo dokładnie zagra irlandzki aktor? Widzowie zobaczą go na małych ekranach jako Draxa. Reżyserią zajmie się Andrew Haigh, który odpowiada za sukces takich produkcji jak Zupełnie inny weekend czy Polegaj na mnie. Cały projekt ma składać się z trzech godzinnych odcinków. A ponadto widzowie mogą liczyć na finałowy odcinek, liczący dziewięćdziesiąt minut. Całość produkowana jest na zlecenie BBC.

O czym zaś opowiada sama historia? Jest rok 1859. Patrick Sumner, który ze zszarganą reputacją odszedł z armii, dołącza do załogi statku wielorybniczego i wypływa w rejs na Morze Arktyczne. Na pokładzie obejmuje stanowisko lekarza okrętowego. Kiedy statek jest już daleko od portu, zostają znalezione zwłoki zamordowanego chłopca. Tym samym Sumner wchodzi w rolę detektywa, choć robi to bardzo niechętnie. Wkrótce stanie twarzą w twarz z potwornościami większymi nawet od tych, z jakimi zetknął się podczas powstania sipajów. Okazuje się bowiem, że uosobieniem zła jest Drax. Harpunnik. Morderca. Bestia. Niebawem stanie się jasne, jaki jest prawdziwy cel wyprawy. W związku z tym cała załoga straci wszelką nadzieję. A między Sumnerem i Draxem, w przerażających ciemnościach arktycznej zimy, dojdzie do nieuchronnej konfrontacji.

Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na serial na podstawie Na wodach północy. Książkę znajdziecie tutaj. Koniecznie dajcie znać, czy znacie tę pozycję!