SensacjaSeriale na podstawie książek

Serial Prosta sprawa na podstawie książki Wojciecha Chmielarza – ruszyły zdjęcia

Ruszyły zdjęcia do serialu Prosta sprawa na podstawie książki Wojciecha Chmielarza

Ruszyły zdjęcia do serialu Prosta sprawa. Twórca Furiozy, Cyprian T. Olencki, zabrał się za książkę Wojtka Chmielarza. Co z tego wyniknie? Na pewno produkcja, która przed ekrany przyciągnie nie tylko miłośników polskiego kina sensacyjnego, ale przede wszystkim fanów twórczości pisarza. A tych, sądząc po tym, jak szybko jego książki wskakują na czołówki list bestsellerów, jest całkiem pokaźna gromadka.

Serial Prosta sprawa na podstawie książki Wojciecha Chmielarza - fragment okładki książki

O czym jest Prosta sprawa Wojciecha Chmielarza?

Z tą Prostą sprawą to wcale nie takie prosta historia. Już samo to, jak powstawała książka, jest dość nietypowe. Wszystko zaczęło się od tego, że Chmielarz chciał dać nieco rozrywki wszystkim, którzy podczas lockdownu utknęli w domach. Dlatego w mediach społecznościowych zaczął publikować historię w odcinkach. Wirtualna opowieść o tajemniczym zbiegu była tak dobrze przyjęta, że wystarczyło ją rozszerzyć i zamknąć między rzeczywistymi okładkami.

Główny bohater tej książki nawet nie ma imienia. Cała intryga zawiązuje się, kiedy chce zwrócić stary dług Prostemu. Ale w domu, zamiast Prostego, spotyka dwóch gangsterów. To opowieść sensacyjna, więc wiadomo, jak się to spotkanie kończy. Gangsterów trzeba pozbierać z podłogi, a nasz bohater udaje się na dalsze poszukiwania Prostego. To nie będzie łatwe, bo — jak się mogliście wywnioskować z poprzednich kilku zdań — nie tylko on go szuka.

Teraz zaczyna się liczyć to, kto dotrze do Prostego pierwszy. W wyścigu biorą udział: Bezimienny, jeleniogórska mafia, czescy gangsterzy i romscy mafiozi… Łatwo nie będzie. Zastanawiające jest, jak przyjaciel bohatera wplątał się w taką kabałę.

Prosta sprawa Wojciech Chmielarz - okładka książki

Serial Prosta sprawa – kiedy premiera?

To nie pierwsza i pewnie nie ostatnia próba przeniesienia wykreowanej przez Chmielarza historii na potrzeby dziesiątej lub jedenastej muzy. Po serialu Żmijowisko, filmie Wyrwa, przeszedł czas na Prostą sprawę. Za wszystkie produkcje odpowiada Canal+. A co wiemy o najnowszej?

Na fotelu reżysera zasiada Cyprian T. Olencki, a w rolę głównego bohatera, Bezimiennego, wcieli się Mateusz Damięcki. Zdjęcia już ruszyły i planowo mają potrwać od października. Premierę serialu zaplanowano na 2024 rok.

Co czeka czytelnika i, za jakiś czas, widza? Na pewno dynamiczna historia, w której nie brakuje ciekawych zwrotów akcji. A skoro na serial trzeba całkiem długo poczekać, to zachęcam Was do sięgnięcia po książkę: Prosta sprawa Wojciecha Chmielarza. Sięgnąć po nią warto tym bardziej, że to początek serii. Jak należycie do tych niecierpliwych czytelników, którzy nie lubią czekać, żeby dowiedzieć się, ci będzie dalej, to od razy możecie złapać kolejną część pt. Dług honorowy.

Dług honorowy - kontynuacja książki Prosta sprawa, seria Bezimienny - okładka

Sprawdź też: