Szczegóły prequela Gry o tron

Serialowy prequel Gry o tron to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników kultowej już produkcji HBO, która zdecydowała się na adaptację historii stworzonej przez George’a R. R. Martina. Z pewnością mniej szczęśliwi są wielbiciele książkowej wersji. Przypomnijmy bowiem, że wciąż czekają oni na szósty tom sagi Pieśń Lodu i Ognia. Jak poinformował fanów autor na swoim blogu, nie ma szans, by Wichry Zimy pojawiły się jeszcze w tym roku. A ponieważ serial nieuchronnie zbliża się ku końcowi, trzeba czymś zapełnić pustkę. Nie ma wątpliwości, że adaptacja Gry o tron przynosi stacji ogromne zyski. Tym samym nie dziwi nas fakt, że nie zamierzają zbyt szybko rozstawać się ze światem, stworzonym przez Martina. Do sieci trafiły właśnie informacje o kolejnym projekcie, którego podejmie się HBO. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Serialowy prequel Gry o tron. George R.R. Martin

wikipedia.org

Serialowy prequel Gry o tron, czyli wcześniejsze dzieje Westeros

Warto wspomnieć, że ostatni sezon serialu Gra o tron pojawi się już w 2019 roku. Jednak zmyślni włodarze HBO nie mają zamiaru rozstawać się z kurą, znoszącą złote jaja. Dlatego też postanowili stworzyć najnowszy projekt pt. The Long Night (Długa noc), do którego zdjęcia ruszą już w lutym przyszłego roku. Dodatkową ciekawostką może być fakt, że to jeden z kilku spin-offów, jakie szykuje HBO.

Projekt, o którym dziś piszemy, ma opowiadać o zimie w Westeros, która trwa wiele, wiele lat. To właśnie w tym czasie pojawiali się Biali Wędrowcy. Tym samym potwierdziły się doniesienia o tym, że serial osadzony będzie tysiąc lat przed wydarzeniami, które odbiorcy mogą obserwować w Grze o tron.

Na razie HBO zajęło się wsparciem finansowym odcinka pilotażowego nowej serii. Jak już kiedyś wspomnieliśmy, powstało aż pięć różnych projektów spin-offów, związanych z Grą o tron. Jednak na razie stacja zdecydowała się jedynie na realizację The Long Night. Czy produkcja ma szansę odnieść sukces na miarę Gry o tron? O tym przekonamy się wkrótce.

Zanim serialowy prequel Gry o tron ujrzy światło dzienne, zachęcamy do zapoznania się z twórczością George’a Martina.

Wszystkie książki autora znajdziecie tutaj.