Sherlockon Polska
Sherlockon Polska

https://www.biblionetka.pl/images/CMS/img/files/Newsy/Sherlockon_Polska_plakat_obraz.png

Sherlockon Polska to jedno z najważniejszych wydarzeń dla wszystkich miłośników przygód słynnego już detektywa, Sherlocka Holmesa. Warto tutaj wspomnieć, że jest to pierwszy taki konwent w naszym kraju.

Odbędzie się już niebawem, bo 27 maja 2017 roku w warszawskim klubie Hybrydy. Dzisiaj mamy okazję przedstawić wam nieco atrakcji, których będziecie mogli się tam spodziewać. Jeśli więc do tej pory nie do końca byliście przekonani, czy jechać, być może ułatwimy wam podjęcie decyzji.

Sherlockon Polska – harmonogram

Uczestnicy będą mogli wysłuchać opowiadań A. C. Doyle’a, czytanych m.in. przez: Adama Biedrzyckiego, Sebastiana Świerszcza czy Elżbietę Lewak. Oczywiście znajdzie się też coś dla początkujących pisarzy. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć warsztatów z pisania kryminałów. Tutaj nowicjusze będą mogli szkolić się pod czujnym okiem dziennikarki – Izy Tadry.

Co więcej? Od godziny 11 do 19.40 uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w prelekcjach i panelach dyskusyjnych, które prowadzone będą w bocznych salach klubu. Warto tutaj dodać, że przewidywana liczba wystąpień to aż 20 spotkań z publicznością! Ale to oczywiście nie wszystko.

Miłośnicy detektywistycznych zagadek będą mieli szansę sprawdzić się w grach nie tylko wymagających niezwykłych umiejętności ich ulubionego bohaterka książkowego. Będą to również zagadki kryminalne i randomowe.

Ponadto wszyscy, którzy wybiorą się na to wydarzenie, będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o Sherlocku Holmesie, stworzyć swój własny cosplay czy dołączyć do zbiorowej gry w Sherlockowe Bingo. Na miejscu odbędzie się również rozwiązanie konkursu literackiego pt. Słoń w pokoju.

Jest więc w czym wybierać! Biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, warto się na nie wybrać. Nie wątpimy, że fani detektywistycznych zagadek oraz miłośnicy twórczości A. C. Doyle’a mają już bilety. Jeśli ktoś z was wybiera się na to wydarzenie, koniecznie podzielcie się z nami waszymi wrażeniami!

Tych, którzy jeszcze do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z perypetiami sławnego detektywa, odsyłamy tutaj.