Fantastyczni Czytelnicy! Jak co miesiąc zapraszamy Was na odsłonę książkowych nowości. Tym razem przedstawiamy Wam sierpniowe zapowiedzi fantasy 2021. Dasz się skusić?

Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2021

Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2021: Triumf chaosu dostaniecie na TaniaKsiazka.pl

Triumf chaosu

Koło Czasu obraca się, a Rand al’Thor walczy o zjednoczenie narodów przed Ostatnią Bitwą. Czeka go walka z pułapkami zastawionymi przez Przeklętych na niczego nieświadomą ludzkość.

Biała Wieża pod wodzą Elaidy postanawia bezzwłocznie przejąć kontrolę nad Randem i poskromić go w razie konieczności. Nynaeve i Elayne rozpoczynają poszukiwania legendarnego artefaktu, jednak wpadają w ręce Białych Płaszczy, opętanych pragnieniem wyniszczenia wszystkich Aes Sedai.

Przebywający daleko Perrin Aybarra czuje przyciąganie Randa, przez co po raz pierwszy od tysiąca lat łucznik z Dwu Rzek pomaszeruje na wojnę

PREMIERA: 7 sierpnia 2021

Książki Diuna. Ród Corrinów szukaj na TaniaKsiazka.pl

Diuna. Ród Corrinów. Preludium do Diuny

Jedną z sierpniowych premier jest wznowienie kolejnej części legendarnych przygód z uniwersum Diuny. Kiedy na Ixie mistrz badań zbliża się do końca prac nad sztuczną przyprawą, Szaddam IV, nieświadomy jego podstępnych planów, chce uzależnić wszystkich od amalu.

Podczas gdy w Imperium ścierają się najwięksi gracze sceny politycznej, na Kaitainie, pod bokiem Imperatora, zgromadzenie żeńskie jest blisko kulminacji swego planu eugenicznego. Jessika lada moment ma urodzić matkę Kwisatz Haderach, tajnej broni zgromadzenia. Tyle że siostry nie wiedzą wszystkiego

PREMIERA: 11 sierpnia 2021

Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2021: Książki Szamański blues szukaj na TaniaKsiazka.pl

Szamański blues

Piotr Duszyński zwany Witkacym ma pełne ręce roboty. Etat w policji to zaledwie część jego życia zawodowego. Po godzinach jest bowiem świeżo upieczonym szamanem, który gra duchom kołysanki i przeprowadza je na drugą stronę.

Niektóre idą chętnie, niektóre zaś wszczynają awantury, z którymi może sobie poradzić tylko szaman. Niestety w tym przypadku nie może liczyć na pomoc swojej policyjnej partnerki, Dory Wilk. Ta bowiem nie widzi duchów…

Chwiejną równowagą kryminalno-magicznej codzienności Witkaca wstrząśnie wizyta jego dawnej, niewidzianej od lat miłości. Konstancja ma bowiem kłopoty, z którymi nie może się zgłosić do nikogo innego jak do swego niegdysiejszego ukochanego.

PREMIERA: 11 sierpnia 2021

Książkę Książę i kat znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Książę i kat

Czasami pragnienie zemsty jest jedynym powodem, by dalej żyć. Doskonale wie o tym Hal Van Montaves. Co prawda jest on następcą tronu, jednak jego codzienność wypełniają głównie publiczne upokorzenia.

Król Albert VI zrobi wszystko, by cały dwór gardził młodym księciem. Ale Hal nie zamierza żyć w cieniu ciemnej gwiazdy. Przygotowuje się do dziedzictwa, którego tak naprawdę wcale nie pragnie, a poza tym… ratuje swoje życie, unikając śmierci z rąk kata i składa w jedną całość serce, które nigdy nie miało zostać złamane.

PREMIERA: 13 sierpnia 2021

Szukasz książi Imię wiatru? Znajdziesz ją na TaniaKsiazka.pl!

Imię wiatru Kroniki Królobójcy

Kvothe to człowiek legenda – wielki mag, geniusz muzyki, bohater i złoczyńca. Za sprawą namowy Kronikarza postanawia powspominać swoje barwne życie

Na kartach powieści poznamy jego historię: od dzieciństwa spędzonego w trupie wędrownych aktorów przez lata chłopięce spędzone w półświatku mrocznego miasta po szaloną, ale udaną próbę wstąpienia na Uniwersytet.

To, co napędza go do działania to chęć władania magią i zemsta na demonach, które zabiły jego rodziców, a cały świat obróciły w perzynę.

PREMIERA: 17 sierpnia 2021

Książkę Tristan Strong wybija dziurę w niebie znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Tristan Strong wybija dziurę w niebie

Kolejna propozycja to nowość z serii Rick Riordan Przedstawia – fenomenalnej serii młodzieżowej wydawanej pod patronatem ojca Percy’ego Jacksona.

Tristan Strong wcale nie czuje się silny. Odkąd jego przyjaciel Eddie zginął w wypadku autobusowym, chłopak nie może dojść do siebie. Jedyne, co mu po nim zostało to dziennik, w którym przyjaciel zapisywał różne historie. Aby pozbierać się po tej tragedii, rodzice wysyłają go na wakacje na farmę dziadków w Alabamie, na co Tristan wcale nie ma ochoty.

Pierwszej nocy na wsi w jego sypialni zjawia się dziwne stworzenie, które kradnie dziennik Eddiego. Tristan ściga tę istotę i próbując wyrwać zeszyt z rąk złodziejki… przypadkiem wybija dziurę w niebie! W ten sposób ląduje w Śródszlaku i trafia w sam środek walki, którą bogowie czarnoskórych Amerykanów, John Henry i Brat Królik, toczą resztkami sił.

Jednak umowa z chytrym Anansim ma swoją cenę. Czy Tristanowi uda się uratować świat, zanim straci jeszcze więcej?

PREMIERA: 31 sierpnia 2021

Tak prezentują się sierpniowe zapowiedzi fantasy 2021.
Masz już wśród nich tytuł, po który sięgniesz? 🙂

Sierpniowe zapowiedzi fantasy 2021 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl