Siostry Raj poznałam parę lat temu za sprawą Córki nieboszczyka Joanny Jodełki. Tym razem powracają w książkach Pamiętnik karła i Żony Gniewu. Angelina – charakteryzatorka i Tycjana – konserwatorka sztuki to duet śledczych, jakiego świat jeszcze nie znał. Kompletnie przeciwstawne charaktery, które łączy inteligencja, spryt, a przede wszystkim skuteczność w działaniu.
W drugim tomie cyklu, Pamiętnik karła, akcja dzieje się w Poznaniu. Umiera majętna właścicielka firmy kosmetycznej Nina Solis. Podejrzanymi są jej dzieci, pasierb, nowy mąż oraz… Angelina, która znalazła się w typowy dla siebie sposób w niewłaściwym miejscu i czasie. Tycjana i ciotka Józefina znały tę rodzinę od lat, toteż czują się zobowiązane do rozwikłania tej zagadkowej śmierci. Czy było to morderstwo dla zgarnięcia fortuny? I co ma z tym wspólnego tytułowy pamiętnik XVII-wiecznego karła, który posiada pasierb Kacper, również niskorosły?
Żony Gniewu zabierają nas w podróż do zamku w Gniewie, gdzie siostry Raj trafiają na plan zdjęciowy do filmu historycznego o miłości Sobieskiego do Marysieńki. Niestety trup w sali tortur nie jest rekwizytem. Podejrzanych na pęczki! Do tego dodajmy jeszcze zaginioną biżuterię Marysieńki, dwójkę nastolatków oraz byłą i obecną żonę byłego męża. Dobrze że ten zamek jeszcze stoi!
Siostry Raj – recenzja książek
Książki czytałam jedna po drugiej, bo te intrygi, humor, lekkie pióro, barwni bohaterowie mnie kupiły! Lubię takie komedie kryminalne, zdecydowanie! Wątki romantyczne, a przede wszystkim historyczne, dodały powieściom smaczku.
Kontynuacje podobały mi się chyba bardziej niż pierwsza część, chociaż z reguły jest odwrotnie 😉 Akcja wciąga od pierwszych stron, a perypetie między siostrami bawią i wzruszają. Jednym zdaniem – siostry Raj to nieodłączne towarzyszki w sam raz na lato!
Oba tytuły znajdziecie tutaj.
Moja ocena
-
9/10
-
9/10
-
9/10
Fragment recenzji
Książki czytałam jedna po drugiej, bo te intrygi, humor, barwni bohaterowie mnie kupiły! Lubię takie komedie kryminalne, zdecydowanie! Wątki romantyczne, a przede wszystkim historyczne, dodały powieściom smaczku.