Slade House to zupełna nowość od Davida Mitchella. Miłośnicy fantasy z pewnością kojarzą autora m.in. ze słynnej powieści pt. Atlas chmur. Na koncie ma on jednak jeszcze wiele innych wyborowych tytułów, którymi podbił serca czytelników na całym świecie. Nie mamy wątpliwości, że tym razem będzie podobnie. Przekonajcie się, o czym jest jego najnowsza książka.

Slade House – kilka słów

Nieopodal pubu popularnego wśród brytyjskich robotników, w wąskim zaułku, ceglany mur skrywa wejście do tytułowego domu. Aby drzwi zostały otwarte, muszą zaistnieć pewne ściśle określone warunki. Wówczas nieznajomy odźwierny powita gościa po imieniu i zaprosi do środka. Pierwsze wrażenie będzie tak imponujące, że bohater nie będzie chciał stamtąd wyjść. Później jednak okazuje się, że takiej opcji nie ma. Dokładnie co dziewięć lat niezwykłe rodzeństwo mieszkające w Slade House wysyła niepowtarzalne zaproszenie do kogoś, kto zdecydowanie różni się od innych ludzi, albo jest po prostu samotny. Na liście może znaleźć się absolutnie każdy: nad wiek rozwinięty nastolatek, policjant świeżo po rozwodzie czy nieśmiała studentka…

Co tak naprawdę dzieje się za murami Slade House? Obawiamy się, że dla tych, którzy odkryją tajemnicę, będzie już za późno… Odważycie się sprawdzić?

Najnowsza książka Davida Mitchella to wspaniała i porywająca przygoda, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi powieści z gatunku fantasy. Autor po raz kolejny udowadnia, że wciąż ma wiele do zaoferowania czytelnikom poszukującym nietuzinkowych książek. Powieść wykracza poza tradycyjne konwencje fantastyki i przełamuje utarte schematy. Gwarantujemy, że zapewni wam mnóstwo godzin wspaniałej rozrywki.

Książkę Slade House znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!