Ślepnąc od światełŚlepnąc od świateł to powieść autorstwa Jakuba Żulczyka. Dla wszystkich fanów pisarza mamy dobrą wiadomość. Otóż autor niedawno na swoim facebookowym profilu ogłosił, że książka ta doczeka się ekranizacji. Zgadza się! Produkcją zajmie się HBO Polska i będzie to mini serial złożony z 6 odcinków. Zdjęcia rozpoczną się już w listopadzie tego roku. Zaś za scenariusz odpowiadać będzie Jakub Żulczyk wraz z Krzysztofem Skoniecznym. Ten ostatni zajmie się również reżyserią.

Ślepnąc od świateł oczami HBO

Izabela Łopuch (Head of Original Production HBO Polska) o projekcie mówi następująco: Sześć dni z życia dilera kokainy w trakcie świąt Bożego Narodzenia to materiał na thriller, czarne kino z akcją, sensacją i mocnym, autorskim głosem. Ale chcemy również, żeby ‘Ślepnąc od świateł’ było mocną, może nawet brutalną w swojej szczerości – ale wypełnioną także romantyzmem i czarnym humorem – elegią o Warszawie. Opowieścią o świecie, w którym wszelkie wartości zostały odrzucone, a ludzie ze swoimi uczuciami, marzeniami, brakiem kontaktu z samym sobą, dryfują w pustkę. Być może jedyną ucieczką z tej pustki jest przyznanie się przed samym sobą, kim jest się naprawdę.

Ślepnąc od świateł to dynamiczna, miejska odyseja. Zaskakujące zwroty akcji oraz sploty wydarzeń zmuszają człowieka, by zastanowić się nad tym, co dziś oznacza miłość, przyjaźń i wierność. Czy naprawdę zawsze chodzi o pieniądze? I chociaż ktoś może zarzucić nam, że to niska pobudka, to bohater stworzony przez Żulczyka twierdzi coś zupełnie innego. A ponieważ od dziecka uwielbiał liczyć i ważyć, tym właśnie się zajmuje w dorosłym życiu. Liczy pieniądze i waży narkotyki.

Jeśli ktoś z was jeszcze nie zapoznał się z książką Ślepnąć od świateł to nic straconego! Właśnie teraz macie szansę by nadrobić czytelnicze zaległości. Powieść znajdziecie tutaj.