Samotność w sieci to największy bestseller ostatnich lat, stworzony przez Janusza Leona Wiśniewskiego. W całej Europie Wschodniej powieść sprzedała się w ponad milionowym nakładzie. Teraz dla wszystkich fanów twórczości Wiśniewskiego mamy dobrą wiadomość. Otóż okazuje się, że ma on zamiar napisać kontynuację słynnej książki, którą podbił serca milionów czytelników.

Samotność w sieci 2?

Jak zdradza sam autor, nie będzie to druga część, a raczej historia powiązana z tym, co działo się w jego debiutanckiej powieści. Tym razem uwaga czytelników zostanie skupiona na synu głównej bohaterki, o którego ojcu właściwie nic nie wiadomo. Oto, jak o całym projekcie wypowiada się pisarz:

Ten syn żyje 16 lat później. Nawet nie wie, co to jest ICQ. Dla niego to są starocie, niemalże antykwaryczne. (…) On też znajdzie swoją miłość w Internecie.

Wiśniewski dodaje, że na prace nad powieścią Samotność w sieci 2 poświęci cały 2017 rok. Nie znamy niestety jeszcze nawet przybliżonej daty publikacji. Gorąco liczymy jednak, jak z pewnością wszyscy fani, iż nastąpi to nie później niż na początku przyszłego roku.

A o czym opowiada Samotność w sieci? To dość współczesna powieść, w której tle występują: Internet, pager, elektroniczne bilety lotnicze, dekodowanie genomów i SMS-y. W tym świecie rodzi się jednak uczucie znane z klasycznych historii miłosnych. Z tym, że swój początek bierze w sieci. Okazuje się, że tam również istnieje możliwość znalezienia tej jedynej, prawdziwej miłości. Tej, o której marzy się nocami. Autor w sposób urzekający relacjonuje owe uczucie oraz z wyczuciem wprowadza zadziwiająco odważny erotyzm. To także historia składająca swoisty hołd dla wiedzy, nauki i osiągnięć XX wieku.

Wszystkim czytelnikom serdecznie polecamy powieść Samotność w sieci, którą znajdziecie tutaj.