Spin-off o Targaryenach

Spin-off o Targaryenach to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości George’a R. R. Martina. Poza tym niemałe powody do zadowolenia mają także wielbiciele serialowej adaptacji książek. Chociaż finał literackiej wersji nie jest jeszcze znany, widzowie mieli już szansę zobaczyć zakończenie przygód serialowych bohaterów. Do tej pory Martin nie zdradził, czy jego koncepcja pokrywa się, chociaż w połowie, z tym, co zobaczyliśmy w produkcji. Warto natomiast wspomnieć, że czytelnicy czekają wciąż na dwa ostatnie tomy sagi pt. Pieśń Lodu i Ognia. Ponadto tym, którzy oglądali serial, nie umknął z pewnością fakt, iż zakończenie zostawiło wiele dróg do tego, by stworzyć właśnie spin-offy produkcji. Poza tym sami twórcy serialu nie kryli się ze swoim zamysłem i przyznali, że już od dawna w planach były właśnie dodatkowe projekty, związane z serialową fabułą.

Spin-off o Targaryenach

Spin-off o Targaryenach – co wiemy?

Najnowszy projekt HBO łączy się z książkami pt. Ogień i krew. To właśnie ta pozycja ma doczekać się wkrótce ekranizacji. Platforma już na dniach ma wyrazić zgodę na produkcję odcinka pilotowego. Niestety projekt nie ma jeszcze oficjalnego tytułu. Jak już wspomnieliśmy, serial będzie opierał się na książce Martina, który jednocześnie będzie producentem wykonawczym. Współtwórcą i scenarzystą serialu jest Ryan Condal. Poza tym projekt zajął miejsce spin-offu, nad którym wcześniej pracował Bryan Cogman.

O czym opowiada zaś sama książkowa historia? Targaryenowie byli jedyną rodziną smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii i zamieszkała na Smoczej Skale. Panowali nad nią przez całe dwa stulecia, zanim postanowili podbić całe Westeros. Czytelnicy mają okazję poznać dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów, walczących o utrzymanie żelaznego tronu. Poza tym to historia wojny domowej, która prawie zniszczyła ich całą dynastię. To jednak nie koniec niespodzianek. Co zdarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego odwiedzanie Valyrii po Zagładzie było niebezpieczne? Jak funkcjonowało życie w Westeros, kiedy nad niebem panowały smoki?

Czekacie na spin-off o Targaryenach? Koniecznie dajcie nam znać!

Tutaj znajdziecie Ogień i krew, część I.

Tutaj znajdziecie Ogień i krew, część II.

Natomiast tutaj znajdziecie całą sagę pt. Pieśń Lodu i Ognia.