Strażnicy na HBO

Strażnicy na HBO – to bez wątpienia doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników komiksowych bohaterów. Jak się okazuje, powody do zadowolenia mają również wielbiciele doskonałych, serialowych adaptacji, przy których nie sposób się nudzić. Najnowsza odsłona Strażników jest już dostępna na platformie HBO GO, jak i kanale HBO od 21 października 2019 roku. Łączna liczba odcinków to 9, a ich emisja odbędzie się co tydzień w poniedziałki o 3:00.

Strażnicy na HBO

Strażnicy na HBO – kilka szczegółów i zwiastun

Serial powstał oczywiście na podstawie komiksu pt. Watchmen, którego autorem jest Alan Moore. Za rysunki zaś odpowiadają Dave Gibbons i John Higgins. Choć sama historia liczy niewiele zeszytów jak na komiks, stała się niezwykle popularna, zgarniając przy tym wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

Twórcą najnowszego projektu dla HBO jest Damon Lindelof. Poza tym to, o czym należy wspomnieć, to fakt, że ma on całkiem interesującą wizję na serial. Ponieważ Strażnicy będą kontynuacją komiksu. Jednak mimo to widzowie nie powinni spoglądać na tę produkcję jak na typowy sequel. Dlaczego? Ponieważ od wydarzeń z zakończenia Watchmen w naszym świecie, jak i tym zamieszkiwanym przez bohaterów minęło już 34 lata. Trzeba przyznać, że to szmat czasu jak na klasyczną kontynuację historii…

Na co mogą więc liczyć odbiorcy? Na pewno na znane już uniwersum i powrót rozpoznawalnych bohaterów. Poza tym warto wspomnieć, że główny motyw nie jest bezpośrednio powiązany z Doktorem Manhatannem i Ozymandiasem. Tym samym widzowie otrzymują świeżą historię z nowymi okolicznościami. Jednocześnie zaś będą musieli zmierzyć się oni z tymi samymi pytaniami, które pojawiają się podczas czytania komiksu. W najnowszej produkcji HBO przeciwnikami superbohaterów będą czciciele supremacji białej rasy, organizacja Siódma Kawaleria.

Na ekranach widzowie zobaczą m.in. Reginę King, Jean Smart czy Jeremy’ego Ironsa.

Przypominamy, że Strażnicy na HBO możecie oglądać już od 21 października bieżącego roku. A my z przyjemnością dzielimy się z Wami zapowiedzią najnowszej produkcji. Koniecznie dajcie znać, czy oglądacie lub macie zamiar oglądać tę ekranizację.

Natomiast tutaj znajdziecie komiks, na podstawie którego powstała historia.