Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów to święto, które przypada dziś – 28 sierpnia. Jak z pewnością orientują się wielbiciele rysunkowych historii, data ta nie jest przypadkowa. Ponieważ jest to jednocześnie rocznica urodzin słynnego, amerykańskiego rysownika, Jacka Kirby’ego. To właśnie jemu odbiorcy na całym świecie zawdzięczają kultowe już postacie, takie jak: X-Men, Hulk czy Fantastyczna Czwórka. Inicjatorami pomysłu na obchodzenie tego rodzaju święta byli amerykańscy dziennikarze i blogerzy Brian Heater i Sarah Morean. Dzień ten powstał po to, by w oczach innych czytelników odczarować nieco wizerunek komiksów. Tym samym organizatorzy chcieli, by przestano postrzegać rysunkowe historie, jako infantylną rozrywkę.

Jak możecie świętować zbliżające się wydarzenie? To proste! Komiks w dłoń i do dzieła. Możecie czytać wszędzie – na ławce w parku, w kawiarni, autobusie, pociągu czy w poczekalni lub galerii handlowej. Ponadto możecie też do wspólnego świętowania zaprosić znajomych czy rodzinę. To świetna okazja, by spędzić razem trochę czasu i podzielić się wrażeniami na temat historii, które aktualnie czytacie.

Macie wrażenie, że przeczytaliście już wszystkie komiksy świata lub nie wiecie, po co sięgnąć? Poniżej prezentujemy Wam kilka gorących nowości, na które warto zwrócić szczególną uwagę!

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Fot. ralpoonvast, źródło pixabay.com

Dwór Apodyktusa - sprawdź na TaniaKsiazka.plŚwiatowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów – Dwór Apodyktusa, tom VI z serii Kajko i Koko w Kosmosie

Tym razem Kajko i Koko udają się na ekspedycję do gwiazdozbioru Oriona. Tym samym poznają mieszkańców odległych planet i ich zadziwiające zwyczaje, przeżywają niezwykłe i ryzykowne przygody. Popadają też w liczne tarapaty, ale zawsze pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi.

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów – Człowiek zwany X, tom z serii Astonishing X-Men - kup na TaniaKsiazka.plMarvel Now 2.0

Charles Xavier ma zamiar uratować świat, bez względu na to, czy mu się to podoba, czy nie. Jednak wraz z nim do gry powraca też Proteus, jeden z najgroźniejszych przeciwników, z jakimi przyszło mu się mierzyć. Czy mutanci, którzy ledwo wydostali się z pułapki Shadow Kinga, dadzą radę stawić mu czoła?

Globalne Pasmo - kup na TaniaKsiazka.plŚwiatowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów – Globalne Pasmo

Globalne Pasmo jest agencją ratunkową o światowym zasięgu. Jej członkowie interweniują w przypadku kryzysów, które z powodu swojej nietypowości albo poziomu ryzyka przerastają konwencjonalne służby. W skład tej założonej i finansowanej przez tajemniczą Mirandę Zero zagadkowej organizacji wchodzi tysiąc jeden agentów. A każdy z nich jest specjalistą w innej dziedzinie: od broni biologicznej po parkour.

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów – Wojna królówŚwiatowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Okrutny i żądny władzy mutant Gabriel Summers urósł w siłę, jako cesarz Imperium Shi’ar, największej militarnej potęgi we Wszechświecie. Tym samym jego brutalne rządy zdestabilizowały sytuację polityczną w galaktyce i doprowadziły do wybuchu wojny domowej. Z niej ledwo uszli z życiem zbuntowani X-Men. Powstrzymać go może już tylko Imperium Kree, w którym władzę właśnie przejął królewski ród Inhumans.

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów – Mistrzowie, II serii Kamila i konie

Kamila i jej młodsza siostra Anais uwielbiają jazdę konną. Spędzają mnóstwo czasu w klubie jeździeckim „Cztery Podkowy”, gdzie przeżywają jedną zabawną przygodę po drugiej. Uczą się też opiekować zwierzętami, a ich ulubieńcy, inteligentny koń Ocean i humorzasty kucyk Pompon, stają się przyjaciółmi dziewczynek.

Pod kopułą - kup na TaniaKsiazka.pl

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów – Pod kopułą, tom z serii Kaczogród

To doskonała propozycja dla wszystkich miłośników przygód niefrasobliwych i zabawnych kaczorów. Kiedy piraci i groźne ryby przeszkadzają Sknerusowi McKwaczowi zdobyć skarb, tylko Donald może coś poradzić… ale czy na pewno?

Więcej komiksowych nowości znajdziecie tutaj. Dajcie znać, czy będziecie świętować!