Za mną kolejne spotkanie z twórczością Piotra C. Było to bardzo udane spotkanie. Jakiś czas temu recenzowałam książkę #To o nas i tę recenzję znajdziecie tutaj. >> Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją najnowszej książki Piotra C. zatytułowaną Gwiazdor.Książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>

Piotr C. to bardzo zagadkowy pisarz, o którym w zasadzie nic nie wiemy. Myślę, że ta tajemniczość nadaje jego książkom innego wymiaru. Czytelnik nie do końca wie, kto skrywa się za słowem pisanym. Szczerość płynąca z jego książek jest autentyczna, bo autor, który się nie ujawnia, może sobie na nią pozwolić.

Gwiazdor

Książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Gwiazdor to historia Benka. Mężczyzny około 40-stki, który wychodzi z założenia, że lata świetności, jeśli chodzi o karierę, ma już za sobą? Kim jest? Sam chyba do końca nie wie, ale na pewno jest alkoholikiem i lekomanem. No i scenarzystą, a może już byłym scenarzystą?

Pewnego ranka budzi się i stwierdza, że jest czterdziestolatkiem mieszkającym w Warszawie, który nie ma ochoty na seks, a do tego jest zima. Co gorsza, zapchał mu się zlew. Myśli, że gorzej być nie może. Nawet nie wie, jak bardzo się myli.

Chwilę później Benek dowiaduje się, że jego przyjaciel wpakował się w niezłe tarapaty. Wie też, że nie może wymigać się od obietnicy, jaką złożył mu kilka dni temu, mimo że jest pewien, że czeka go przez to mnóstwo kłopotów!

Miłość i seks, alkohol i narkotyki, afery i awantury… Oto rzeczywistość opisana przez Piotra C.

Szczera do bólu

Od pierwszej książki, jaka wyszła spod pióra Piotra C., jestem jego fanką. Lubię jego szczerość, dosadność i to, że nie boi się opisywać rzeczywistości w tak dosłowny sposób.

Czytając jego książki, ma się wrażenie, jakby autor opisywał rzeczywistość, która dzieje się tuż za rogiemGwiazdor to taka właśnie książka. Są tam skandale, afery z pierwszych stron gazet i sława, która nie zawsze idzie w parze ze szczęściem. Główny  bohater, Benek, to człowiek, który właśnie tego szczęścia szuka i zaczyna rozumieć, że rzeczywistość, w jakiej się obraca to nie do końca jego bajka. Mały chłopiec, którym przez przypadek musiał się zająć, uświadamia mu i pokazuje, że to nie kasa daje wszystko, o czym w życiu marzymy.

Nową książkę Piotra C. możecie znaleźć tutaj

  • 9/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
  • 8/10
    Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
  • 7/10
    Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
8/10

Fragment recenzji

Gwiazdor to historia Benka. Mężczyzny około 40stki, który wychodzi z założenia, że lata świetności jeśli chodzi o karierę ma już za sobą? Kim jest? Sam chyba do końca nie wie, ale na pewno jest alkoholikiem i lekomanem. No i scenarzystą, z może już byłym scenarzystą?