Recenzja książki Piotra C. # to o nas

Znacie książki Piotra C.? Zrobił furorę, kiedy napisał Pokolenie Ikea. Teraz wraca z czwartą już książką. Jedni jego książki kochają, innym one nie podchodzą… Ja nie wiedziałam czego się po nich spodziewać, ale już od pierwszej książki Piotra C. zostałam jego fanką. Zapraszam Was na recenzję książki # to o nas.

Piotr C. w nowej książce w mocny, brutalny i bardzo realistyczny sposób opisuje życie młodego pokolenia. Pokolenia, które próbuje się czegoś dorobić, coś osiągnąć i znaleźć w życiu szczęście i miłość. To pokolenie Millenium – ludzi urodzonych w latach 80 i 90. Pokolenie ludzi, którzy mieszkania kupują na kredyt, pracują w korporacji, zamiast miłości wybierają szybki seks i przygody… I o takich ludziach pisze w swoich książkach Piotr C.

To opowieść o miłości w czasach Tindera, Instagrama i Facebooka. Tragikomedia o szukaniu spełnienia w sieci, na ulicy i w klubie. Niepokojąca i drażniąca do bólu diagnoza współczesnych relacji.

# to o nas - kup na www.taniaksiazka.plKsiążka opowiada o dwójce ludzi, których łączy bardzo wiele. Ten sam wiek, ta sama branża, nawet ten sam dzień urodzin. Samotni mieszkańcy Warszawy. Oboje tęsknią za miłością i za życiem z kimś. Obojgu im doskwiera samotność i to jest chyba aspekt ich życia  na którym, oboje ubolewają najbardziej.

Dwoje 30-latków, którzy nie wiedzą co zrobić ze swoim życiem. On spędza dnie i noce, na graniu, chlaniu, podrywaniu kobiet, spędzania z nimi jednej nocy. Co rano wychodzi do nielubianej pracy. Ona, zadowolona z pracy, ale z życia prywatnego już nie. Pusty dom, do którego wraca codziennie i matka, która ciągle pyta, kiedy wyjdzie za mąż… A kandydata na męża nie widać…

 

# to o nas – historia młodego pokolenia

Książka Piotra C. opisuje  życie wielu młodych ludzi. Bieg, pośpiech, pogoń na karierą, lepszym życiem, kasą… I nagle okazuje się, że to nie wszystko. Że kiedy mamy już tę wymarzoną posadę, trochę kasy, własne M, to w tych naszych czterech ścianach brakuje drugiego człowieka. Tak po prostu, po ludzku, przytłacza samotność, brak miłości, własnej rodziny.

Książka napisana jest bardzo prawdziwie, realnie. Młodzi ludzie na pewno odnajdą się w tej lekturze. Z każdą przeczytaną stroną, wciągałam się coraz bardziej i chciałam się jak najszybciej dowiedzieć co będzie dalej. To książka o nas, ludziach XXI wieku, dlatego tak dobrze się ją czyta. Autor pokazuje nam, dokąd zmierzamy, że zawładnął nami świat smartfonów, tabletów i gier. Ale zwraca nam też uwagę na to, co jednak najważniejsze – uczucia, przyjaciele rodzina. Dlatego też ta książka daje do myślenia i pokazuje drogę, jaką powinniśmy obrać. W dobitny sposób uświadamia nas, że jeśli zmierzamy złą drogą, to czas najwyższy zawrócić.

Autor w genialny sposób uświadamia nam czytelnikom to, co naprawdę ważne. To naprawdę dobra książka i myślę, że pomoże niejednej osobie otworzyć oczy. # to o nas to idealna lektura dla każdego, nie tylko dla młodego pokolenia.

 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 7/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 7/10
 • 7/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
7/10

Opinia Rudej

Piotr C. w nowej książce w mocny, brutalny i bardzo realistyczny sposób opisuje życie młodego pokolenia. pokolenia, które próbuje się czegoś dorobić, coś osiągnąć i znaleźć w życiu szczęście i miłość. To pokolenie Millenium – ludzi urodzonych w latach 80 i 90. Pokolenie ludzi, którzy mieszkania kupują na kredyt, pracują w korporacji, zamiast miłości wybierają szybki seks i przygody… I o takich ludziach pisze w swoich książkach Piotr C.