Szósty tom serii Millennium, Ta, która musi umrzeć - kup na TaniaKsiazka.plSzósty tom serii Millennium to nie lada gratka dla wszystkich miłośników cyklu stworzonego przez Stiega Larssona. Fani z pewnością orientują się, że po śmierci pisarza w 2004 roku, kontynuację serii spadkobiercy praw powierzyli Davidowi Lagercrantzowi. Jak do tej pory szwedzki pisarz i dziennikarz wywiązywał się z powierzonego mu zadania znakomicie. Kolejne części cyklu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem czytelników i w błyskawicznym tempie zyskiwały status bestsellerów. I chociaż szósty tom serii Millennium to bez wątpienia doskonała wiadomość, jest też jeszcze jedna informacja, która niekoniecznie ucieszy czytelników. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Szósty tom serii Millennium – dalsze losy bohaterów

Szósta część znanego cyklu nosić będzie tytuł Hon som måste dö, co można przetłumaczyć jako Ta, która musi umrzeć. Tym samym będzie to już trzecia książka napisana przez Lagercrantza. Niestety, jak już wspomnieliśmy, wraz z radosną nowiną pojawiłza się również ta mniej wesoła. Pisarz zapowiedział, że Ta, która musi umrzeć będzie ostatnią pozycją jego autorstwa ze wspomnianej serii. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że planowana historia jest zakończeniem przygód znanych bohaterów. Jednak z drugiej strony trudno wyobrazić sobie, że wydawnictwo i spadkobiercy praw autorskich zrezygnują tak łatwo z kury znoszącej złote jajka…

Tak czy inaczej, najnowsza książka będzie miała swoją premierę w Wielkiej Brytanii już 22 sierpnia 2019 roku. W Polsce historia pojawi się najprawdopodobniej pod patronatem wydawnictwa Czarna Owca, jak miało to miejsce do tej pory. Kiedy dokładnie? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Jeśli dotrze do nas taka informacja, od razu się nią z Wami podzielimy!

Szósty tom serii Millennium – zarys fabuły

O czym będzie opowiadać najnowsza część? W sztokholmskim parku zostają znalezione zwłoki bezdomnego. I najprawdopodobniej policja nie uznałby tej sprawy, jako wyjątkowo dziwnej, gdyby nie fakt, że mężczyźnie odcięto palce u rąk i u nóg. Tym samym Fredrika Nyman uświadamia sobie, że śmierć kloszarda może mieć drugie dno. Dlatego też wzywa na miejsce Mikaela Blomkvistema, który niezbyt zainteresowany sprawą, zgłasza się, do przebywającej w Moskwie, Lisbeth Salander.

Z tego, co wiemy, nowa książka ma być związana z polityką, zwłaszcza dotyczącą Rosji. Ponadto historia będzie poruszać aktualny obecnie problem internetowych trolli.

Książki z serii Millennium znajdziecie tutaj. Koniecznie dajcie znać, czy czytaliście!