Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona Kontynuacja trylogii Millennium

Kryminały skandynawskie to jedne z bardziej apetycznych kąsków na talerzu serwującym gatunek literacki o smaku zbrodni przyprawionej zagadką. Wśród nich jest pewna bestsellerowa seria, w której zaczytują się miłośnicy tajemnic z całego świata. Historia opisana przez Stiega Larssona w trylogii Millennium zdobyła taką popularność, że nie tylko doczekała się ekranizacji, ale również kontynuacji, mimo śmierci autora. Główni bohaterowie cyklu, hakerka Lisbeth Salander i dziennikarz Mikaela Blomkvista, podbili serca czytelników. W związku z tym na rynku pojawił się ciąg dalszy ich wspólnej historii. Jako pierwszy kontynuacji podjął się David Lagercrantz. Pod koniec tamtego roku ujawniono, że kolejne części wyjdą spod pióra Karin Smirnoff. Teraz wiadomo, że w przyszłym roku pierwsza część pojawi się na polskim runku dzięki wydawnictwu Czarna Owca.

Kontynuacja trylogii Millennium | Inne części serii na TaniaKsiazka.pl >>

Kontynuacja trylogii Millennium

Kontynuację bestsellerowej trylogii Millennium Stiega Larssona stworzy wielokrotnie nagradzana szwedzka pisarka Karin Smirnoff. Podobnie jak David Lagercrantz napisze trzy książki według określonego planu wydawniczego. Oznacza to, że tomy ukazywać się będą w dwuletnich odstępach. Co sama pisarka mówi o tym projekcie?

Bez wahania zgodziłam się na ten projekt, mimo że odsuwa on moje własne pomysły na powieści na dalszą przyszłość. Połączenie niezapomnianych postaci i dużego zaangażowania społecznego wciąż fascynuje czytelników. Będę nadal opierać się na głównych tematach Stiega Larssona, takich jak przemoc, nadużycia władzy  współczesne nurty polityczne. Ponieważ mieszkam w północnej Szwecji, nie jest wykluczone, że Salander, Blomkvist i ich przyjaciele trafią właśnie tutaj.

Książki z serii Millennium

Seria Millennium sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy na całym świecie i została opublikowana w ponad 50 krajach. W Polsce sprzedano aż 2,5 miliona sztuk. Jej twórca, Stieg Larsson zmarł przed premierą pierwszego tomu, zatem nawet nie miał świadomości, jak doskonałe dzieło napisał.

Do tej pory w ramach serii ukazały się książki:

Czekacie na kolejną część przygód hakerki Lisbeth Salander i dziennikarza Mikaela Blomkvista?

Czytajcie także: