KryminałPolecamyZapowiedzi i nowości

Mentalista – Camilla Läckberg i Henrik Fexeus otwierają nową serię kryminałów

Co się dzieje, kiedy siły połączy księżniczka szwedzkiego kryminału i jeden z najbardziej cenionych mentalistów na świecie? To, że czytelnicy mogą zacierać ręce, bo już niedługo w ich ręce wpadnie zaskakująca książka. Mentalista Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa pojawi się w księgarniach już 23 marca. Książka otwiera trylogię kryminalną.

Mentalista - Camilla Läckberg i Henrik Fexeus - okładka książki otwierającej nową, kryminalną trylogię

Mentalista – Camilla Läckberg i Henrik Fexeus

W samym centrum Sztokholmu, w parku rozrywki znaleziono porzuconą skrzynię, a w niej zmasakrowane zwłoki młodej dziewczyny. Jej ciało zostało przebite mieczami, a sama skrzynia bez wątpienia jest rekwizytem iluzjonisty. Policja początkowo nie wie, czy ma do czynienia ze zbrodnią, czy ze skutkami nieudanej magicznej sztuczki.

Mina Dabiri, inspektor prowadząca śledztwo, postanawia skorzystać z pomocy tytułowego mentalisty. Vincent Walder ma być właśnie takim ekspertem, jakiego przy tej sprawie potrzebuje. Świat iluzji nie ma przed nim większych tajemnic, do tego jest specjalistą od mowy ciała. A jako mentalista jest w stanie zobaczyć powiązania tam, gdzie inni nic nie dostrzegają.

Dość szybko okazuje się, że to morderstwo przypomina inną zagadkową śmierć, którą uznano za samobójstwo. Mina i Vincent zaczynają podejrzewać, że sprawcą może być seryjny zabójca. Jeżeli mają rację, to on się dopiero rozkręca, a ofiar może być więcej. Wiedzą, że ścigają się z czasem.

Mentalista - okładka nowej książki Camilli Lackberg

Mentalista – pierwsza pisarska kooperacja Camilli Läckberg

To pierwsza książka szwedzkiej autorki, która będzie owocem pisarskiej współpracy. Läckberg przyzwyczaiła swoich czytelników do ciekawych, wciągających i trzymających w napięciu opowieści. Jej książki są tłumaczone i wydawane w ponad 60 krajach. Współpraca z Henrikiem Fexeusem, który na swoim pisarskim koncie również tłumaczone i wydawane poza Szwecją bestsellery, może dać nam, czytelnikom, całkiem nową, świeżą jakość.

Ich wspólna książka, Mentalista, to początek całkiem nowej trylogii kryminalnej. W polskim przekładzie ukaże się dzięki Wydawnictwu Czarna Owca, a w ręce czytelników trafi w drugiej połowie marca.

Tymczasem kryminał można zamówić już w ramach przedsprzedaży tutaj: Mentalista.

Sprawdź też: