Zapowiedzi i nowości

Sztuka tworzenia wspomnień – nowość od Meika Wikinga!

Sztuka tworzenia wspomnień - kup na TaniaKsiazka.pl

Sztuka tworzenia wspomnień to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników twórczości Meika Wikinga. Poza tym to także świetna pozycja dla każdego, kto interesuje się książkami popularnonaukowymi. Warto tutaj również wspomnieć, że Wiking to niezwykle popularny pisarz. To jemu czytelnicy na całym świecie zawdzięczają bestsellerowe pozycje Hygge. Klucz do szczęścia oraz Lykke. Po prostu szczęście. Teraz przyszedł czas na zupełną nowość. W związku z tym książka pt. Sztuka tworzenia wspomnień na polskim rynku będzie dostępna już od 27 października 2019 roku. Tym samym, jeśli do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tego pisarza, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję.

Poza tym przygotowaliśmy coś jeszcze! Na samym końcu znajdziecie filmik, w którym autor sam opowiada o najnowszym projekcie. Gorąco więc zachęcamy Was do zapoznania się z przygotowanym materiałem.

Sztuka tworzenia wspomnień - kup na TaniaKsiazka.pl

Sztuka tworzenia wspomnień – kilka słów o książce i film autora

Jak powstają szczęśliwe wspomnienia? Dlaczego fragment piosenki, zapach albo smak mogą cofnąć nas w czasie do zapomnianych wydarzeń? I czy można nauczyć się tworzyć szczęśliwe wspomnienia i ćwiczyć zapamiętywanie ich na dłużej?

Meik zaczął badać wspomnienia w Instytucie Badań nad Szczęściem. W zeszłym roku pracownicy Instytutu rozpoczęli Badanie Tysiąca Szczęśliwych Wspomnień. W związku z tym poprosili tysiąc osób z 75 krajów o opisanie jednego ze swoich szczęśliwych wspomnień. Otrzymali bardzo zróżnicowane odpowiedzi. Te odpowiedzi stały się podstawą dalszych badań Meika nad tym, dlaczego właśnie te chwile utkwiły ludziom w pamięci jako radosne. W ten sposób stworzył swoją listę „sześciu składników szczęśliwego wspomnienia”.

Tym samym książka powstała na podstawie danych badawczych, cytatów z pamiętników, wywiadów i międzynarodowych sondaży. A także na podstawie eksperymentów behawioralnych. Instytut Badań nad Szczęściem odpowiada na pytanie, jak tworzyć chwile idealne.

Przypominamy, że Sztuka tworzenia wspomnień będzie dostępna w sprzedaży na naszym rynku od 27 października bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy Wam obiecany filmik autora, który opowiada o najnowszej publikacji.