Ten dzień Lipińskiej - kiedy film? Ten dzień

Masz za sobą lekturę książek Blanki Lipińskiej? Czy wiesz, że autorka 365 dni podczas Gali KSW 54 zapowiedziała rozpoczęcie prac nad kolejnym filmem? Tym razem scenariusz powstanie na bazie książki Ten dzień – drugiej części z cyklu.

Ten dzień. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Po niebywałym powodzeniu filmu 365 dni na Netflixie nie mogło być inaczej. Sukces komercyjny produkcji stał się naturalnym bodźcem do podjęcia decyzji o ekranizacji drugiego tomu bestsellerowej serii, o tytule Ten dzień. Pierwotnie zdjęcia do filmu o dalszych losach Laury i Massimo zaplanowano jeszcze na ten rok, a gotowy film miał mieć swoją premierę tuż przed walentynkami 14 lutego 2021 roku. Niestety, podobnie jak w przypadku innych zaplanowanych produkcji, pierwszy klaps musiał zostać przełożony przez pandemię koronawirusa. Blanka Lipińska ostatnio zapowiedziała, jak podaje Wprost, powrót na plan:

Kurz opadł. Opadł koronawirus i mamy nadzieje ze już nie wróci. W 2021 roku wchodzimy na plan, w 2022 roku premiera. Wiadomość do wszystkich krytyków, niestety, wracamy.*

Kontrowersje wokół twórczości Blanki Lipińskiej

Blanka Lipińska była jedną z najchętniej czytanych autorek książek w Polsce w 2019 roku. Nie da się jednak ukryć, że zarówno jej powieści, jak i sam film wzbudził wiele kontrowersji w środowisku krytyków literackich i filmowych oraz wśród grup zaangażowanych w pracę na rzecz kobiet. Pisarce zarzuca się promowanie kultury gwałtu oraz romantyzowanie toksycznych, pełnych manipulacji, szantażu i przemocy relacji. Tym samym sabotowanie działań na rzecz ofiar gwałtu. Więcej o gorącej dyskusji na ten temat przeczytasz tutaj.

Czy Ten dzień powtórzy sukces 365 dni?

Polski erotyk 365 dni trafił na Netflix 1 kwietnia 2020 roku, i chociaż nikt się tego nie spodziewał, już 10 czerwca znalazł się na pierwszym miejscu listy najchętniej oglądanych produkcji na platformie m.in. w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Izraelu, Holandii, Niemczech, Austrii, Rumunii, Czechach, Szwajcarii, Grecji, Portugalii, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Belgii i na Litwie. Obraz utrzymywał się na szczycie przez cztery dni, by potem spaść i po czterech dniach ponownie wrócić na pierwsze miejsce na podium. Później sytuacja się powtórzyła, dzięki czemu osiągnęła coś, co nie udało się nigdy wcześniej żadnej innej produkcji. Czy Ten Dzień powtórzy ten sukces? Na odpowiedź musimy poczekać na pewno co najmniej do 2022 roku.

Ten dzień. Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Chcesz przeczytać książkę Ten dzień, przed obejrzeniem filmu? Znajdziesz ją tutaj. Jeśli interesują cię wszystkie części serii, koniecznie zajrzyj w to miejsce.

Powiązane artykuły:

Ten dzień Blanka Lipińska – recenzja książki 

Co czytają Polacy w czasie pandemii? Poznaj raport

Stan czytelnictwa w Polsce w 2019 roku – raport Biblioteki Narodowej

* źródło: www.wprost.pl/prime-time/10357965/blanka-lipinska-zdradzila-date-premiery-drugiej-czesci-365-dni-kurz-opadl.html