Thriller Idealna - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Magda Stachula debiutowała na literackim rynku powieścią pt. Idealna. Obecnie czytelnicy mają szansę sięgnąć jeszcze po kilka innych historii spod pióra tej pisarki. Tymczasem fani pierwszej książki Stachuli mają niemałe powody do zadowolenia. Ponieważ okazało się właśnie, że thriller Idealna zostanie przeniesiony na ekrany. To jednak nie koniec Dobrych wiadomości! Ponieważ produkcja przybierze międzynarodowy wymiar. Jesteście ciekawi, jak wyglądają plany wobec ekranizacji?

Thriller Idealna - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

 Thriller Idealna – co wiemy o produkcji?

Przede wszystkim na uwagę zasługuje tu fakt, że nad filmem będą pracować Krakow Film Klaster oraz portugalskie studio Ukbar Filmes. Producentka filmu, Aneta Zagórska, tak oto wypowiada się na temat najnowszego przedsięwzięcia:

Powieść Magdy Stachuli to nie tylko wciągająca intryga i wyraziste postaci. Ta książka jest napisana w bardzo filmowy sposób i daje wiele możliwości na interesującą adaptację. Postanowiliśmy razem z Pandorą da Cunha Telles i Pablem Iraolą z Ukbar Filmes, że powołamy polsko-portugalski zespół scenarzystów i osadzimy akcję w dwóch niezwykłych miastach: Krakowie i Lizbonie.

Kiedy produkcja miałby ujrzeć światło dzienne? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Trzeba tu wziąć pod uwagę fakt, że prace na międzynarodową skalę mogą być obecnie utrudnione w związku z epidemią koronawirusa.

Tymczasem, jeśli chodzi o samą książkę, to Idealna doczekała się przekładu na język włoski i czeski. O czym opowiada zaś sama historia? Główną bohaterką powieści jest Anita, niegdyś kobieta sukcesu, pewna siebie, silna i atrakcyjna. Teraz jednak jej Zycie jest w kompletnej rozsypce. Nie układa się jej z mężem, a ona wciąż nie potrafi przestać o dziecku, którego pragnie, a którego nie może mieć. Wkrótce ta myśl staje się jej prawdziwą obsesją. A rozpadające się życie prywatne przyniosło za sobą nietypowy sposób na radzenie sobie z bólem.

Anita całe dnie siedzi w domu i obserwuje ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. Tymczasem w jej życiu dzieje się coraz gorzej. W szafie kobieta znajduje suknię, która nie należy do niej, później pojawia się nie jej szminka. Okazuje się, że w życiu małżeństwa pojawił się ktoś trzeci. Ktoś, kto o Anicie wie wszystko i skrupulatnie realizuje swój plan.

Macie w domowej biblioteczce książki Magdy Stachuli?