Thrillery psychologiczne

Jeśli jesteście fanami serialu Ty i kochacie opowieści z dreszczykiem, przygotowaliśmy coś specjalnie dla Was. Poznajcie thrillery psychologiczne, które sprawią, że nie oderwiecie się od lektury!

Thrillery psychologiczne – zestawienie dla fanów serialu Ty

Jeżeli jesteście fanami serialu Ty, z pewnością niecierpliwie czekacie na trzeci sezon produkcji. Ostatnio pisaliśmy o planach dotyczących kontynuacji serialu (artykuł na ten temat znajdziecie tutaj).

Platmorfma Netflix ogłosiła pracę nad trzecim sezonem, niemniej jednak przyjdzie nam jeszcze trochę na niego poczekać. Dlatego właśnie jeżeli czujecie czytelniczą pustkę i poszukujecie innych tytułów zapewniających mocnych wrażeń – poznajcie thrillery psychologiczne, które nie dadzą o sobie zapomnieć.

Thrillery psychologiczne znajdziecie na TaniaKsiaka.pl

Doggerland. Podstęp. Tom 1

Wyspy Doggerlandzkie, Morze Północne, między Wielką Brytanią a Skandynawią. Pewna kobieta zostaje brutalnie zamordowana we własnej kuchni.

Śledztwo w sprawie morderstwa trafia na biurko komisarz Karen Eiken Hronby. Czeka ją trudne zadanie. Szczególnie, że byłym mężem ofiary jest arogancki szef wydziału kryminalnego. Czy ta sprawa ma związek z osobliwą komuną, założoną na wyspie w latach siedemdziesiątych? A może prawda kryje się w plotkach opowiadanych w wiejskim pubie?

Karen powróciła na wyspy, żeby zapomnieć o przeszłości. Pomaga jej w tym praca, alkohol i mężczyźni. Po tajemniczym morderstwie musi  jednak manewrować między własnymi błędami, a potknięciami innych…

Na skraju załamania

Cass Anderson jest młodą nauczycielką historii. Wiedzie spokojne życie u boku swego męża, Matthew. Pewnego dnia podczas powrotu Cass do domu rozszalała się burza. Ze względu na złe warunki pogodowe i późną porę, Cass wybiera drogę na skróty, choć obiecała mężowi, że tamtędy nie pojedzie.

N poboczu dostrzega samochód, a w nim siedzącą kobietę. Po chwili namysłu dochodzi do wniosku, że pasażerka samochodu nie wygląda na osobę w potrzebie. Poza tym pogoda nie zachęca do opuszczania auta, więc nauczycielka odjeżdża do domu.

Następnego dnia, Cass dowiaduje się, że kobieta z auta została brutalnie zamordowana w tajemniczych okolicznościach. Na dodatek okazuje się, że była to jej znajoma, Jane.

Cass nie zdradza nikomu, że być może była ostatnią osobą, która widziała ją żywą. Zaczynają ją nękać wyrzuty sumienia, obwinia się o to, że nie wysiadła z auta i nie udzieliła pomocy swej znajomej. Na dodatek coraz częściej odbiera głuche telefony. Ma wrażenie, że ktoś ją śledzi, a do tego zaczyna mieć kłopoty z pamięcią. Czy Cass traci zdrowe zmysły? Czy grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo? Kto zabił Jane?

Nic o mnie nie wiesz

Rebecca i Paul od wielu lat są razem. Mieszkają w przytulnym domu, w niezwykle cichej okolicy i wydawać by się mogło, że wiodą oni idealne małżeńskie życie. Jednak kiedy wszystko wydaje się takie piękne, za rogiem może czaić się prawdziwa próba.

Kłamstwa i tajemnice, które rozrastały się przez dwadzieścia lat związku, w końcu przybierają potężną siłę i zaczynają rozbierać cegła po cegle idealną relację małżonków. Rebecca, mająca problem z uzależnieniem od leków, nagle traci swoją posadę. Paul zaś ucieka do innej kobiety, aby zapomnieć o smutku i stresie związanym z utratą firmy.

Początkowo miała być to jedynie przelotna przygoda, jednak dla kochanki ich relacja zaczyna nabierać zupełnie innego znaczenia. Jej zazdrość przeradza się w prześladowanie. Nie tylko Paula, lecz również jego żony. Rebecca obawia się, że mąż ją porzuci, więc aby zatrzymać go przy sobie, obmyśla plan.

Idealne małżeństwo w mgnieniu oka zamienia się w prawdziwą grę, w której nie ma zwycięzcy. Ba, nie ma nawet dokładnie przewidzianego toku rozgrywki. Czy te wszystkie wspólne lata, będą miały jeszcze szansę na uratowanie?

Krwawy kwiat. Trylogia oporu. Tom 1

Po studiach i odbyciu służby wojskowej Sara przeprowadza się do Sztokholmu. Od tajemniczego pożaru, w którym zginął jej ojciec i brutalnego gwałtu boryka się z silnym stresem pourazowym. Podejmuje pracę w kawiarni i wynajmuje pokój w nieciekawej dzielnicy.

Pewnego dnia poznaje w knajpie Bellę, która proponuje jej pracę marzeń i wspólne mieszkanie. Świetnie się dogadują i wszystko zaczyna się układać. Jednak z czasem Sara zaczyna mieć wrażenie, że wokół dzieje się zbyt wiele dziwnych rzeczy i spotykają ją niepokojące zbiegi okoliczności.

Kiedy do biura dzwoni mężczyzna, który twierdzi, że jest jej ojcem, Sara postanawia się z nim spotkać. Czy to możliwe, że jego śmierć była tylko częścią zaplanowanej intrygi? Jakie tajemnice skrywał przed córką?

W życiu, w którym rzeczywistość przeplata się z fikcją, nic nie jest takie, jakim się wydaje. Szczególnie gdy wokół nie ma nikogo, komu można zaufać.

Opiekunka

Cainowie to szczęśliwe małżeństwo, które cieszy się z faktu, że udało im się odnaleźć idealną opiekunkę. Jade jest bowiem kobietą, która ma wspaniały kontakt z najmłodszymi. Nic nie cieszy ich bardziej. Zwłaszcza, że są bardzo zapracowaną parą, której przydałaby się dodatkowa para rąk do pomocy.

Małżeństwo pozwala kobiecie zamieszkać u siebie. Nie zauważają jednak, że stają się coraz bardziej od niej zależni. Nie wiedzą bowiem, że Jade skrywa przed małżeństwem straszliwą tajemnicę…

Czy kiedy dostrzegą czające się zło, nie będzie już za późno?

Umysł zabójcy

Thrillery psychologiczne pełne są zagadek kryminalnych. Niemniej jednak prawdziwa praca polegająca na ich rozwiązywaniu nie bywa wcale tak przyjemna i ekscytująca, jak mogłoby nam się wydawać.

Zoe Bentley pracuje jako psycholożka sądowa i konsultantka FBI. Uwielbia swoją pracę, a na dodatek sprawdza się w niej jak mało kto. Pomaga rozwiązywać najtrudniejsze zagadki kryminalne i żaden morderca nie pozostaje dla niej nieuchwytny.

Jednak wszystko zmienia się w chwili, kiedy trafia na dusiciela ofiar, który następnie balsamuje zwłoki i układa je w specyficznych pozach. Kiedy Zoe dostaje do pomocy agenta specjalnego Tatuma, nowy partner pozostawia wiele do życzenia. Całkowicie się od niej różni, przez co praca nad spawą nie jest najłatwiejsza.

Niestety nie ma tu miejsca na osobiste sympatie i przepychanki. Mordercę trzeba złapać jak najszybciej, aby nie zabił już nigdy i nikogo więcej. Ale czy będzie to tak proste jak zawsze?

Krok trzeci

Magda ma idealne życie. Przystojnego męża, świetną pracę i piękne mieszkanie, ale za drzwiami sypialni czai się mrok.

Niewypowiedziane słowa i skrywane tajemnice w końcu dają o sobie znać. Jej idealny świat rozsypuje się niczym domek z kart w ciągu jednej nocy.

Ta noc obudziła demony, pozostawiając Magdę z kłamstwami, które nie przestają boleć, i pytaniami, na które nie zna odpowiedzi… i jest też ona…

Poza kontrolą

Callie wierzy, że jej życie wreszcie ulegnie stabilizacji. Właśnie wychodzi za mąż za Jamesa, który jest wdowcem i ma dwójkę dzieci. W ten sposób chciałaby wreszcie założyć rodzinę i poczuć pełnię szczęścia. Marzyła o tym zresztą od wielu, wielu lat. Przybrani synowie nie starają się jej jednak zaakceptować. Co więcej, usiłują na każdym kroku zatruwać jej życie, przez co Callie powoli ma dość.

Wszystko dzieje się oczywiście pod nieobecność ojca, kiedy to chłopcy mogą sobie pozwolić na więcej. Nie chcą, by James zapomniał o ich matce, dlatego też robią wszystko, by Callie zniknęła z ich domu.

Choć nie mają dużej mocy sprawczej, są w swych działaniach niezwykle konsekwentni. Właśnie z tego powodu Callie powoli tracił chęć do życia i walki o swoje. Nic dziwnego, że już wkrótce trafi do aresztu, oskarżona o dokonanie morderstwa

Morderca jest wśród nas

Grupa starych przyjaciół wybiera się wspólnie do luksusowej chaty myśliwskiej na kompletnym odludziu, by wspólnie spędzić czas. Zaskakują ich jednak intensywne opady śniegu, który odcina ich od reszty świata.

Początkowo mają zamiar po prostu poczekać do chwili, aż drogi staną się przejezdne. Niespodziewanie jednak ginie jeden z uczestników spotkania. Nikt nie wie, gdzie jest zabójca ani co jeszcze planuje…

Wraz z upływem czasu na jaw wychodzą coraz bardziej zaskakujące fakty. Czy dawna przyjaźń rzeczywiście ma jeszcze znaczenie? A może przebywające ze sobą osoby wcale nie lubią się tak bardzo, jak do tej pory im się wydawało? Jeśli dawne relacje straciły na aktualności, może się zdarzyć tak naprawdę wszystko. Tylko co zrobić, by przetrwać i nie dać się zabić, jeśli znikąd nie widać pomocy?

Lubicie thrillery psychologiczne? Jakie inne tytuły umieścilibyście w zestawieniu?