Tom Clancy Władza i imperium

Międzynarodowy spisek, walka o władzę i świat podziemnych machinacji. Poznajcie sensacyjny thriller polityczny o masowej sile rażenia – Tom Clancy Władza i imperium.

Chińsko-amerykańska wojna o władzę

Muszę przyznać, że nie jestem wielką fanką literatury sensacyjnej. Nie dlatego, że jest nudna – w końcu w takich tytułach aż kipi od sensacyjnych zwrotów akcji. Jednak często czuję się tym natłokiem nieprawdopodobnych zdarzeń przytłoczona. Nie mówiąc o tym, że bardzo łatwo jest stworzyć historię tak sensacyjną, że aż nieprawdopodobną.

Niezły początek recenzji książki sensacyjnej, nie ma co… 😉

Cieszę się, że trafiłam na najnowszą książkę ze świata Toma Clancy’ego z cyklu o Jacku Ryanie, bo jest zaprzeczeniem tego, czego w powieściach sensacyjnych nie lubię. Władza i imperium to książka, która zabierze nas do podziemnego świata międzynarodowych intryg politycznych na linii Chiny – USA. Wraz z Jackiem Ryanem odkryjemy mroczne tajemnice, którymi wybrukowana jest kręta ścieżka władzy.

Tom Clancy Władza i imperium – książka do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Tom Clancy Władza i imperium – wyśmienita kontynuacja serii

Tom Clancy to niekwestionowany mistrz literatury sensacyjnej. Dlatego następcy kontynuujący jego spuściznę, nie mają łatwego zadania. Stworzenie wciągającego i spójnego świata sensacyjnych odkryć jest sporym wyzwaniem.

Na szczęście Marc Cameron, który jest autorem Władzy i imperium, poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie. Cameron stworzył bowiem wciągający thriller polityczny, który nie pozwala spać spokojnie.

Wojna hybrydowa, statek towarowy i wezbrane wody Atlantyku. Autor nie tylko tworzy ciekawe ramy powieści, ale także czyni ją niezwykle aktualną, wpisując się w obecną sytuację polityczną. Książka zadebiutowała na rynku zagranicznym w 2017 roku i choć sytuacja między tymi dwoma gigantami na światowej arenie politycznej od dawna była napięta, obecny rok przyniósł zaostrzenie działań ChRL na Morzu Południowochińskim.

Co zaś z samą fabułą powieści? Trup ściele się gęsto, akcja zaskakuje, a narracja wciąga nas w świat międzynarodowej intrygi, gdzie wszelkie ruchy są dozwolone. Autor dynamicznie prowadzi nas przez poszczególne wątki z odpowiednią rytmiką wydarzeń. Na dodatek wszystko okrasza stylem, który nadaje tytułowi miano prawdziwej akcji sensacji.

Tom Clancy Władza i imperiumDla mnie lektura była prawdziwym seansem kina akcji rozgrywanym w mojej wyobraźni. Dlatego też serdecznie zachęcam wszystkich fanów wciągającej po sam koniec intrygi, do rzucenia się w wir wydarzeń opisanych na kartach książki Tom Clancy Władza i imperium.

Tytuł chciałabym polecić również wszystkim tym, którzy mają na swoim koncie romans z serią, ale nie trafili jeszcze na autora, który potrafił ich zaintrygować. Warto jest bowiem zapoznać się z tytułem, bo Marc Cameron poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie! 🙂

Jeśli na własnej skórze chcesz przekonać się, jak wciągający jest świat politycznej intrygi Toma Clancy’ego – sięgnij po książkę Władza i imperium. Znajdziesz ją tutaj.

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy powieść wyróżnia się oryginalnością? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Tom Clancy to niekwestionowany mistrz literatury sensacyjnej. Dlatego jego następcy kontynuujący jego spuściznę, nie mają łatwego zadania. Stworzenie wciągającego i spójnego świata sensacyjnych odkryć jest bowiem sporym wyzwaniem.

Na szczęście Marc Cameron, który jest autorem Władzy i imperium, poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie tworząc wciągający thriller polityczny, który nie pozwala spać spokojnie.

Sending
User Review
0/10 (0 votes)