Tomik poezji Margaret Atwood - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Tomik poezji Margaret Atwood to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośniczek pisarki. Jak z pewnością orientują się jej fanki, zanim Atwood stała się jedną z najpopularniejszych powieściopisarek, sprawdzała się w roli poetki. Obecnie kanadyjska autorka w pełni skupia się na tworzeniu prozy, jednak nie zapomniała o swojej dawnej miłości. W związku z tym raz na kilka lat na światło dzienne wychodzą jej tomiki poezji. Okazuje się również, że jedną z takich niespodzianek pisarka przygotowała swoim fankom już na ten rok. Jesteście ciekawe, czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Tomik poezji Margaret Atwood - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Tomik poezji Margaret Atwood – kilka słów

Najnowszy tom poezji autorki pojawi się na świecie po trzynastu latach od ostatniej takiej publikacji. Jego tytuł to Dearly, a światowa premiera zapowiedziana została już na listopad 2020 roku. Czego możecie się po nim spodziewać? Wiersze zebrane w książce obejmują szeroką tematykę. W związku z tym znajdziecie tam opisy świata przyrody i zaskakująco dowcipne spotkanie z kosmitami. Poza tym nie zabraknie też ważnych kwestii politycznych oraz mitów i legend. Pojawią się w nich przemijające ciała i umysły, przedmioty codziennego użytku, nasze zniszczone środowisko, a także wilkołaki, syreny i sny.

Tomik poezji Margaret Atwood na pewno wzbudzi zainteresowanie czytelniczek na całym świecie. W końcu książki pisarki cieszą się ogromnym zainteresowaniem i w błyskawicznym tempie stają się międzynarodowymi hitami. To jej zawdzięczamy takie tytuły jak Opowieść Podręcznej czy Testament. W swojej twórczości dotyka przede wszystkim tematyki feministycznej, a jej utwory osadzone są często w realiach kanadyjskich.

Oto co na temat najnowszego projektu ma do powiedzenia Becky Hardie, zastępca dyrektora wydawniczego w oficynie Chatto & Windus, która opublikuje książkę w Wielkiej Brytanii:

Każdy wiersz w „Dearly” rozbrzmiewa z całą ciekawością i energią charakterystyczną dla Margaret Atwood.

Czy tomik poezji pojawi się na polskim rynku? Tego niestety nie wiemy. Jeśli tylko pojawią się takie informacje, od razu damy wam znać. Tymczasem tutaj znajdziecie książki Margaret Atwood. Gorąco polecamy!