Zwierzęta nocyCzy znany jest wam tytuł powieści Tony i Susan autorstwa Austina Wrighta? Jeszcze do niedawna ta książka była jedną z wielu dostępnych na rynku, obok której z pewnością niejeden czytelnik przeszedł obojętnie. Wszystko zmieniło się z dniem 18 listopada 2016 roku, kiedy to do polskich kin wszedł długo wyczekiwany film pt. Zwierzęta nocy. Zgadza się. Projekt w reżyserii Toma Forda oparty jest na książkowej powieści Wrighta. Z tej okazji postanowiono wypuścić na rynku ową lekturę z okładką filmową.

Tony i Susan, czyli Zwierzęta nocy

Krytycy filmowi na całym świecie są zgodni, co do tego, że najnowszy projekt Toma Forda jest niemal pewniakiem do tegorocznych nagród filmowych. Jak będzie? Czas pokaże. A o czym tak właściwie opowiada historia Tony i Susan, czyli Zwierzęta nocy?

Susan Morrow przed piętnastoma laty odeszła od męża Edwarda Sheffielda. Przez ten czas ułożyła sobie życie z innym mężczyzną i cieszy się spokojnym życiem w szczęśliwej rodzinie. Któregoś dnia całkowicie zaskoczona bohaterka odbiera przesyłkę nadaną przez jej byłego partnera. Okazuje się, że jest to manuskrypt powieści Edwarda. W liście prosi on kobietę, by ta zapoznała się z jego treścią i podzieliła się opinią. Susan postanawia zagłębić się w historię stworzoną przez jej byłego męża. Bohaterem jest profesor matematyki, Tony Hastings, który odwozi rodzinę do letniego domku w Maine. Kiedy czytelnik towarzyszy kobiecie w śledzeniu wydarzeń, okazuje się, że wciągają one nie tylko bohaterkę, ale również i nas. Austin Wright doskonale wykorzystał motyw powieści w powieści, który daje ciekawą i niecodzienną perspektywę. Książka staje się niezwykle interesującym wyzwaniem czytelniczym. Losy bohaterów opowieści stworzonej przez Edwarda zaczynają się komplikować, a to z kolei zmusza Susan do stawienia czoła własnym lękom i przeszłości.

Historię stworzoną przez Austina Wrighta z nową okładką filmową znajdziecie tutaj.

Gorąco polecamy!