Treblinka 43 - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Treblinka 43 to książka, która będzie dostępna w sprzedaży od 30 lipca 2018 roku. Ta pozycja jest obowiązkowa dla wszystkich miłośników literatury faktu. Także ci, którzy interesują się wydarzeniami związanymi z II Wojną Światową, czy ogólnie historią, powinni zaznajomić się z prezentowaną dziś pozycją. Prawda często bywa brutalna i przerażająca, jednak bez wątpienia zasługuje na to, by usłyszało o niej szersze grono odbiorców. Zwłaszcza kiedy niesie za sobą obraz niezwykle odważnych ludzi, bohaterów, wierzących, że nawet w największym piekle może zdarzyć się cud. Wójcik stworzył rekonstrukcję mało znanego i niewiarygodnego buntu. To poruszająca opowieść o nadziei i woli przetrwania.

Treblinka 43 – prawdziwa historia

Treblinki nie można było przeżyć. Nikt nie ma wątpliwości, że była to najsprawniejsza fabryka śmierci w całej, przerażającej machnie Holocaustu. Generowała tyle ciał, że w końcu zabrakło ziemi, by je chować. A gigantyczne ruszty do palenia zwłok szybko okazały się za małe. Treblińska ziemia krwawiła.

Mimo tego wyniszczeni i odarci z godności ludzie odważyli się wszcząć bunt. Zbrojne powstanie, zakończone sukcesem, wywołali 2 sierpnia 1943 roku. Dziś trudno sobie wyobrazić, przez co musieli przejść więźniowie. Jak wyglądała konspiracja, jeśli w Treblince za najmniejsze przewinienie groziła śmierć? Jak udało się im przejąć broń, zaatakować strażników i uciec? Czy AK pomogła powstańcom i dlaczego jej raporty są pełne sprzeczności? I w końcu, czy uciekinierzy mogli liczyć na pomoc Polaków?

Książka Michała Wójcika to niezwykle wciągająca rekonstrukcja tych zdarzeń. Zdarzeń, o których powinno usłyszeć, jak najszersze grono odbiorców. To opowieść o tych znanych i mniej znanych, a często nawet anonimowych bohaterach. Historia, choć brutalna i krwawa, pokazuje, że nadzieja i wiara nawet w najgorszych momentach może zdziałać cuda.

Przypominamy, że książka Michała Wójcika pt. Treblinka 43 w sprzedaży pojawi się 30 lipca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim, którzy interesują się historią, szczególnie związaną z wydarzeniami II Wojny Światowej.