Labirynt ognia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Trzeci tom serii Apollo i boskie próby już niebawem będzie zachwycał miłośników twórczości amerykańskiego pisarza, Ricka Riordana. Autor od lat zajmuje się tworzeniem fantastycznych powieści, przeznaczonych głównie dla młodzieży. Jednak także starsi Czytelnicy znajdą w jego powieściach coś dla siebie. Jego historie błyskawicznie podbijają bestsellerowe listy na całym świecie, a grono ich odbiorców stale się powiększa. Co takiego mają w sobie powieści Riordana, że zachwycają Czytelników na całym świecie? Przekonajcie się o tym sami. Już 21 czerwca 2018 roku na polskim rynku pojawi się trzeci tom serii Apollo i boskie próby. Książka nosić będzie tytuł Labirynt ognia i niezmiennie porwie i zachwyci odbiorców swoją akcją.

Trzeci tom serii Apollo i boskie próbyLabirynt ognia

Zeus boleśnie ukarał wspaniałego boga Apolla, którego zesłał na ziemię. Teraz jest on nieprzydatnym nastolatkiem, Lesterem Papadopoulosem. Aby odzyskać należne miejsce na Olimpie, Lester ma do wykonania pewne zadanie. Musi przywrócić do życia pięć Wyroczni, które zamilkły. A sprawa wcale nie jest taka prosta, bo bohater staje przed nim zupełnie pozbawiony boskich mocy. Jest jeszcze coś. Wiąże go obowiązek posłuszeństwa wobec młodocianej córki Demeter, Meg. A ta nieustannie wprowadza go w zakłopotanie.

Ale Lester może liczyć na przyjaciół, półbogów. To dzięki nim udało mu się przetrwać dwie próby. Pierwszą w Obozie Herosów i drugą w Indianapolis, gdzie Meg otrzymała Mroczną Przepowiednię. Słowa, które wypowiedziała, siedząc na Tronie Pamięci, ujawniły, że złowrogi triumwirat rzymskich cesarzy planuje atak na Obóz Jupiter.

Leo leci na Festusie, by ostrzec rzymski obóz. Natomiast Lester i Meg mają znacznie trudniejszą misję. Muszą przedostać się przez Labirynt, by odnaleźć trzeciego cesarza oraz Wyrocznię, która mówi zagadkami. A wszystko to gdzieś na południowym zachodzie Ameryki. W tej ponurej przepowiedni jest iskra nadziei: „Kopyta przewodnikiem będą w drogi trudach”. Okazuje się, że bohaterom będzie towarzyszył satyr. Ponadto zdaje się, że Meg wie, do kogo zwrócić się o pomoc…

Przypominamy, że trzeci tom serii Apollo i boskie próby pojawi się w sprzedaży 21 czerwca bieżącego roku. Książkę pt. Labirynt ognia znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!