Trzy siostry - nowość od Heather Morris, autorki Tatuażysty z Auschwitz

Wszystko zaczęło się od Tatuażysty z Auschwitz, a teraz przyszedł czas na zakończenie trylogii. Inspirowane prawdziwymi wojennym historiami, wzruszające powieści przyniosły Heather Morris międzynarodową sławę. W księgarniach już możecie znaleźć najnowszą pt. Trzy siostry.

Trzy siostry - nowa książka Heather Morris

Trzy siostry — obietnica i siostrzana miłość silniejsza niż piekło historii

W swojej nowej książce autorka Tatuażysty z Auschwitz i Podróży Cilki ponownie sięga po historię losów zdeterminowanych wydarzeniami II wojny światowej. Znów inspiracją staje się prawdziwa historia, tym razem sióstr: Cibi, Magdy i Livi.

Dziewczyny już w dzieciństwie przysięgły ojcu, że bez względu na to, co może się wydarzyć, zawsze będą się wspierać i zawsze będą razem. Mijają lata i wybucha wojna. Okazuje się, że w ferworze wojennych zawirowań dotrzymanie obietnicy może być bardzo trudne.

Trzy siostry - nowość od autorki Tatuażysty z Auschwitz

Wojna, Auschwitz i świat, który się zmienił

Livi ma 15 lat, kiedy zostaje wywieziona do Auschwitz. Starsza siostra, dziewiętnastoletnia Cibi rusza w ślad za nią. Ma nadzieję, że uda jej się ochronić Livi.

Siedemnastoletniej Magdzie początkowo udaje się ukryć w rodzinnym mieście, ale i tak zostaje schwytana. Siostry spotykają się ponownie dopiero w obozie zagłady. W obliczu niewyobrażalnego cierpienia i dehumanizacji przynajmniej są razem i nie zamierzają się poddać. Chcą przeżyć ten koszmar.

Uda im się wyrwać z Auschwitz, ale to dopiero początek. Siostry będą musiały przemierzyć ogarniętą wojną Europę, by wrócić do domu. Tylko że komunistyczna Słowacja już nie będzie tym krajem, jaki znają z dzieciństwa. Nie będzie bezpiecznym miejscem. Zatem młode kobiety będą musiały wybrać się w jeszcze jedną podróż, do Izraela.

Powieścią Trzy siostry Heather Morris zamyka swój bestsellerowy cykl powieści wojennych inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Jej pełne szczegółów, poruszające historie przypadły do gustu wielu czytelnikom, a powieść Tatuażysta z Auschwitz przez wiele miesięcy nie schodziła z czołówek polskich list bestsellerów.

Najnowsza książka autorki miała premierę 10 listopada i możecie ją znaleźć w tym miejscu.

Sprawdź też: