DC Odrodzenie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!

Od dłuższego czasu to komiksy Marvela królowały na półkach księgarni ze świetnymi tytułami. Kolejne tomy z Marvel Now, Wielka Kolekcja Komiksów Marvela, a do tego rozpędzony i solidny cykl Superbohaterowie Marvela. Gdzieś obok przewijała się Wielka Kolekcja Komiksów DC, kolejne tomy przygód Flasha oraz seria Superman i Batman. Ta ostatnia w moim odczuciu nie była udana.

Uniwersum DC Odrodzenie – nowości z sieci

Jednak czas dominacji Marvela na półkach dobiegł końca. W naszym kraju pojawiła się seria komiksów pod szyldem Uniwersum DC Odrodzenie, która rozpoczyna nową komiksową erę w dziejach świata superbohaterów! Seria ta to swoisty reset historii, pojawiających się wcześniej w The New 52. Zdaję sobie sprawę, że na widok tych słów fanom Marvela otwiera się nóż w kieszeni. Uważam jednak, że im większy wybór dobrych komiksów tym lepiej dla nas – Czytelników. Może doczekamy się dzięki temu świetnej serii Injustice.

W Uniwersum DC Odrodzenie czekają na nas przygody największych komiksowych ikon. Między innymi, takich jak: Batman, Superman, Flash, Wonder Woman, Aquaman. Do tego historie grup bohaterskich – Suicide Squad, Nastoletni Tytani, czy też nowe epizody Korpusu Zielonych Latarni!

Wystarczy wspomnieć, że zarówno w ankietach, jak i na portalach związanych z komiksami to właśnie pozycje z DC Odrodzenie królują obecnie w rankingach, prześcigając nawet Marvela. My mamy okazję dopiero zacząć obserwację nowych przygód, a te, choć mają różne początki, dają nadzieję na ciekawe historie ulubionych bohaterów.

Zainteresowani? Zapraszam na krótki przegląd trzech najciekawszych, już dostępnych pozycji!

All-Star Batman #1: Mój największy wróg

Mój największy wróg to jeden z dwóch komiksów dotyczący przygód słynnego Batmana w DC Odrodzenie.

Na wstępie chciałbym nadmienić, że scenarzystą serii jest wielokrotnie nagradzany Scott Snyder (znany z jednej z najwyżej ocenianych historii Człowieka Nietoperza – Trybunał Sów), a za rysunki odpowiada John Romita Junior. Dla zagorzałych fanów mógłbym nie mówić już nic więcej i w zasadzie na tym zakończyć opis.

Co by było, gdyby to łowca został zwierzyną? Co by się stało, gdyby każdy płatny zabójca, łowca nagród, a nawet zwykły obywatel mający coś za uszami, pragnął śmierci Batmana? Co jeżeli nawet Jim Gordon i policja z Gotham będą go tropili? Nagroda jest wyjątkowo duża, a pokusa wyeliminowania superbohatera niewiele mniejsza.

Jeden z największych przeciwników Człowieka Nietoperza, Two Face uknuł spisek, który doprowadził do tego, że Batman znalazł się setki kilometrów od ukochanego miasta. Przypięty kajdankami do swojego wroga i zdany  na własne umiejętności, bez dostępu do jaskini oraz gadżetów, posiada jedynie dwóch sojuszników –  nowego pomocnika – Duke’a oraz drugą z osobowości przestępcy – Harvey’a Denta. Jakby tego było mało, kolejni przeciwnicy szykują się do ofensywy. Czy Batman wyjdzie cało z pułapki, w którą wpadł?

Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni #1: Prawo Sinestro

Polscy Czytelnicy doczekali się w końcu pełnej serii o Green Lantern Corps, która stanowi naprawdę mocny element DC Odrodzenie.

Korpus Zielonych Latarni zniknął, a ich rodzinna planeta została zniszczona. Podczas nieobecności kosmicznych stróżów prawa, największy wróg zajmuje ich miejsce. Starzejący się Sinestro i jego Warworld stanowią teraz nowe prawo.

Wydawać by się mogło, że Sinestro osiągnął to, czego pragnął. Dzięki swojej córce Soranik, byłej członkini Green Lanterns, udowodnił, że Sinestro Corps mogą stać na straży porządku i nie są złoczyńcami, za których wszyscy ich mieli. Było to jednak tylko złudzeniem. Sinestro uznał, że całe życie musi być kontrolowane, a jedynie przez strach uda się zapanować nad wszystkimi i zaprowadzić  idealny ład.

Kto miałby im przeszkodzić, jeżeli nie ma już Green Lantern Corps? Gdy wydawało się, że cała nadzieja już zgasła, a strach zawładnie wszechświatem, do życia wraca były protegowany Sinestro, najsłynniejszy z zielonych latarni – Hal Jordan! Powracający z wygnania, nieświadomy obecnej sytuacji, desperacko poszukuje swoich towarzyszy, stając naprzeciw Agentom Strachu. Jak sobie poradzi w walce z całym korpusem w pojedynkę? Jak udało mu się wrócić? Co skrywają jego wspomnienia? Zastanawiam się nad rozwojem historii. Wielu fanów już przy zapowiedziach negatywnie odebrało ,,ożywienie” Sinestro. Inni czekają na event pokroju The Blackest Night i osobiście sam należę do tej grupy.

 Nastoletni Tytani #1: Damian wie lepiej

Nastoletni Tytani są w rozsypce. Przywództwo nad nimi przejmuje nowy Robin, Damian Wayne, syn najlepszego detektywa na świecie, Batmana. Wayne wplątuje się w wojnę z jednym z najgroźniejszych terrorystów – z nieśmiertelnym Ra’s Al-Ghulem, przywódcą Ligi Zabójców, a prywatnie jego dziadkiem.

Gdy ważą się losy Damiana Starfire, Raven, Beast Boy i nowy Kid Flash postanawiają zaryzykować. Ale czy młodzi bohaterowie są w stanie nawiązać walkę z przebiegłym i doświadczonym przeciwnikiem? Czy Robin poradzi sobie w walce? Czy sprawdzi się jako prawdziwy lider? Tak wiele pytań na wstępie nie wskazuje na dziury w scenariuszu, a na dynamizm fabuły, której możemy się spodziewać w tym zeszycie. Osobiście ciekaw jestem jak wypadnie odmłodzona wersja Tytanów, bez Nightwinga, czyli byłego lidera tej drużyny.

Zachęcam do zapoznania się z nową serią Uniwersum DC Odrodzenie. Całą znajdziecie tutaj. Gorąco polecam!