Wędrowiec cienia

Nastoletnie problemy, a do tego przygoda rodem z pradawnych mitów! Czekaliście na więcej przygód Zane’a? Już pod koniec lutego będziecie mieć okazję, żeby poznać najnowszą odsłonę opowieści o kalekim chłopcu, który dowiaduje się, że legendy Majów, to więcej niż bajki, a on będzie musiał stanąć oko w oko z tymi najbardziej przerażającymi. Wędrowiec cienia to już trzecia powieść z serii Posłaniec burzy.

Wędrowiec cienia - nowa książka J.C. Cervantes - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Wędrowiec cienia — czy majańskich bogów uda się uratować?

Zane stoi u progu rozpoczęcia nauki w Szamańskim Instytucie Wyższej Magii. Jeszcze chwila i będzie mógł spotkać się ze swoją najlepszą przyjaciółką, Brooks. Nauka w tej niesamowitej szkole ma być miłą odmianą po ostatnich trzech miesiącach. Szukanie bogurodzonych razem z potrafiącym ich wywęszyć demonem dało Zane’owi w kość. Na liście został jeszcze jeden nastolatek, a nawet — jak się później okazuje — dwoje, brat i siostra, bliźnięta. Okazuje się, że rodzeństwo próbuje wypełnić własną misję. Nie mogą dopuścić, żeby pewien potężny artefakt dostał się w niewłaściwe ręce.

Tymczasem dochodzi do niespodziewanej zdrady, więc Zane trafia do Szamańskiego Instytutu Wyższej Magii nawet wcześniej, niż zamierzał. Okazuje się, że Kamazotz (bóg-nietoperz) i Ixquic (nazywana też Krwawym Księżycem) sprawili, że majańscy bogowie zniknęli. Teraz na ich celowniku znaleźli się wszyscy bogurodzeni, a strzeżony przez bliźnięta artefakt jest czymś, czego pożądają.

Bogurodzeni nie są na tyle silni, żeby walczyć z Kamazotzem, Ixquic i całą armią, jaką udało im się zebrać. Żeby wszystkich ocalić, Zane będzie musiał odnaleźć magiczny kalendarz. Na dodatek czeka go podróż w przeszłość… i to aż o 30 lat. To będzie najtrudniejsza podróż, w jaką do tej pory udadzą się Zane i jego przyjaciele. Stawka jest wysoka, bo nawet najmniejszy błąd może mieć wpływ na całą historię.

Wędrowiec cienia - nowa książka J.C. Cervantes - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Cykl Rick Riordan Przedstawia

Nowa powieść J.C. Cervantes, podobnie jak poprzednie o przygodach Zane’a, została wydana w ramach cyklu Rick Riordan Przedstawia, w której autor bestsellerów dla młodzieży promuje pisarzy sięgających w swoich historiach do mniej popularnych legend i wierzeń. W ramach tego cyklu ukazały się książki Roshani ChokshiYoon Ha LeeRebecki Roanhorse.

Wędrowiec cienia to kolejna powieść dla dzieci i młodzieży pełna niezwykłych przygód, niebezpieczeństw, barwnych postaci i humoru. W księgarniach pojawi się już 25 lutego, a tutaj możecie złapać ją w przedsprzedaży.

Wędrowiec cienia, nowa książka J.C. Cervantes ukaże się pod patronatem CoPrzeczytać.pl.

Sprawdź też: