Widzi mi się to zupełna nowość od Zadie Smith, brytyjskiej pisarki. Kobieta jest uznawana za jedną z największych literackich sław XXI wieku, specjalizującą się w pisaniu literatury współczesnej. Na koncie ma mnóstwo prestiżowych nagród oraz wyróżnień. Jej książki w błyskawicznym tempie zyskują status bestsellerów i międzynarodową sławę. Prezentowana dziś powieść na polskim rynku pojawi się już 21 sierpnia 2018 roku. Książka zainteresuje wszystkich miłośników literatury faktu i publicystyki zagranicznej. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tej autorki, koniecznie nadróbcie zaległości! Dziś macie do tego idealną okazję.

Widzi mi się – manifest autorki

Warto tutaj wspomnieć, że Widzi mi się to nie kolejna, wydana w pośpiechu książka. Autorka pracowała nad nią aż 8 lat. W tym czasie świat zdążył zmienić swoje oblicze. Natomiast Zadie Smith, z cenionej i nagradzanej brytyjskiej autorki, stała się osobą publiczną. Wypowiadając się przy tym w sprawach najistotniejszych, budzących emocje po obu stronach Atlantyku. Jak łatwo się domyślić, jej głos jest ostry i autentyczny. A obok jej zdecydowanych poglądów nie sposób przejść obojętnie. Smith dzieli swoje życie między Londyn i Nowy Jork, a to znacznie poszerza jej perspektywę, Swój światopogląd prezentuje poprzez teksty, czasem przepełnione kpiną, czasem oburzeniem. Jednak jedno pozostaje niezmienne. Zawsze robi to szczerze i poruszająco. Jej przenikliwe, świeże i ożywcze spojrzenie jest kluczem do zrozumienia współczesności.

Oto fragment ze wstępu prezentowanej dziś książki, który doskonale oddaje jej ton:

Pożaru niepodobna gasić powietrzem. Ale nie sposób też walczyć o wolność, co do której zapomniało się, jak ją rozpoznawać. Eseje te ofiarowuję czytelnikom wciąż zaciekawionym tą wolnością, niech je wykorzystują, przerabiają, demontują, destruują albo ignorują wedle własnego widzimisię!

Przypominamy, że książka pt. Widzi mi się na polskim rynku będzie dostępna od 21 sierpnia bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu. Koniecznie sprawdźcie, na czym polega fenomen Zadie Smith.