Wilcza godzina - kup na TaniaKsiazka.pl

Wilcza godzina to powieść skierowana do wszystkich miłośników literatury fantastycznej. Co więcej, jeśli przepadacie za steampunkiem, koniecznie powinniście zapoznać się z historią stworzoną przez Tapinasa. Warto tutaj wspomnieć o samym pochodzeniu pisarza. Mianowicie jest on Litwinem, a jego powieść w ojczyźnie cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Jak się więc okazuje, fantastyczna literatura z elementami steampunkowymi, tak silnie przynależna do kultury anglosaskiej, potrafi stać się hitem także w innych kręgach kulturowych. Jaki efekt udało się osiągnąć litewskiemu twórcy? Koniecznie sprawdźcie i oceńcie sami!

Wilcza godzina - kup na TaniaKsiazka.pl

Co się stanie, kiedy wybije Wilcza godzina?

Wilno, rok 1905. Profesorzy z Uniwersytetu Wileńskiego stworzyli wynalazek, który wywrócił życie w Europie do góry nogami. Dzięki niemu między miastami Aliansu latają potężne sterowce, a po ulicach jeżdżą karety parowe. Co więcej, porządku i spokoju w aglomeracjach pilnują mechaniczne golemy. A mechanicy konstruują automatowy.

Wilno w końcu wyrwało się spod władzy Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem. A przy tym zyskało miano ośrodka postępu, nauki oraz mistyki. Taka niezależność i wielkie odkrycia niosą jednak za sobą pewne konsekwencje. Tym samym miasto staje przed ogromnym niebezpieczeństwem.

Co Czytelnik znajdzie w tej powieści? Z pewnością dobrze znane powieści historyczne, przedstawione w zupełnie nowym świetle. Bez wątpienia będą tu również tajemnice alchemiczne, przebiegli szpiedzy i tajne organizacje. Nie zabraknie także miejsca na miłosne intrygi, przerażające morderstwa oraz okrutne potyczki. Wraz z bohaterami odwiedzicie najbardziej ponure podziemia Wilna i przeżyjecie niesamowite przygody w wileńskiej przestrzeni powietrznej. A wszystko to zamknięte w tym jednym tomie!

Na zachętę podrzucamy, co na temat książki sądzi Krzysztof M. Maj, redaktor naczelny Creatio Fantastica:

Niezwykłe wynalazki, sterowce, automatony i Kraków pod panowaniem Potockich, zaprzęgający fabryczną Nową Hutę do trybów przemysłowej rewolucji – to wszystko składa się na fantastyczne otwarcie świetnej steampunkowej sagi.

Jeśli więc poszukujecie nowego cyklu fantasy, który wypełni Wasze wolne chwile, nie wahajcie się ani minuty dłużej. Powieść pt. Wilcza godzina znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom porywających, fantastycznych opowieści.