ReportażeZapowiedzi i nowości

Witajcie na cholernej Arktyce! Z Kalifornii na daleką Północ

Witajcie na cholernej Arktyce - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Czy wyobrażacie sobie mieszkać w słonecznej Kalifornii? Można się rozmarzyć, zwłaszcza gdy za oknem zima hula w najlepsze… Właśnie tam mieszkała bohaterka autobiograficznej książki, która niebawem ukaże się nakładem Wydawnictwa Kobiecego. Jednak to nie Kalifornia jest bohaterką jej reportażu. 😉

Witajcie na cholernej Arktyce - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Witajcie na cholernej Arktyce

Mam dla Was zapowiedź ciekawej książki – Witajcie na cholernej Arktyce. Jej autorką jest Blair Braverman, która już jako kalifornijska nastolatka marzyła o życiu w „delikatnie” chłodniejszym rejonie świata. 😉 To dlatego w wieku 18 lat wyjechała na daleką Północ, do krainy wiecznej zimy. A wszystko po to, żeby nauczyć się jeździć i kierować psimi zaprzęgami i zostać przewodnikiem na Alasce.

Blair pisała felietony o tym, jak wygląda życie w Arktyce, które ukazywały się na łamach m.in w The Guardian, a teraz polscy czytelnicy będą mogli przeczytać jej reportaż.

Witajcie na cholernej Arktyce to książka, w której chodzi o coś więcej niż opowieść o nauce życia, w krainie wiecznej zimy. Blair prowadzi czytelnika przez surową krainę śnieżyc i zorzy polarnej. To opowieść o tym, jak pokonać zimno, ale to zimno jest związane nie tylko z okolicznościami natury. Przede wszystkim Alaska i Arktyka to miejsca, w których funkcjonują zamknięte społeczności. W małych arktycznych osadach reguły ustanawiają silni mężczyźni. To świat równie piękny, co nieznający litości. Bez wątpienia, to nie miejsce dla dziewczyny, która wyrosła tam, gdzie nawet nie pada śnieg.

Autorka snuje opowieść o tym, jak z niepewnej nastolatki stała się silną kobietą północy. To przede wszystkim historia drogi do samopoznania. Dlatego Witajcie na cholernej Arktyce to reportaż, który warto przeczytać. Jego lekturę polecamy nie tylko kobietom, ale też tym czytelnikom, których urzeka surowe piękno Północy, którzy marzą o dalekich podróżach w śnieżne nieznane.

Podziwiam autorkę. Nie wyobrażam sobie życia w Arktyce. Mało tego, mnie przerażają i przemrażają do szpiku kości nasze polskie, kapryśne zimy. 😉 A jak jest z Wami? Gdzie bliżej Waszym marzeniom: do Kalifornii, czy Arktyki?

Książka Blair Braverman pojawi się w księgarniach już 20 lutego, ale warto już dziś zarezerwować sobie jej egzemplarz w przedsprzedaży. Możecie to zrobić tutaj.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Witajcie na cholernej Arktyce, to łapcie darmowy fragment!

[button url=”https://cf2-taniaksiazka.statiki.pl/images/files/BDD/9788365442581,2.pdf” target=”blank” background=”#008080″ size=”4″ center=”yes” icon=”icon: snowflake-o” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″ title=”Przeczytaj fragment książki >>”]Przeczytaj fragment książki >>[/button]