Wrota Abaddona. 3 tomu serii Ekspansja. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Mam wiadomość dla wszystkich fanów serii Ekspansja Jamesa S.A. Coreya, bo 3 października nakładem wydawnictwa MAG ukazał się trzeci tom cyklu, Wrota Abaddona.

Wrota Abaddona. 3 tomu serii Ekspansja. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Zekranizowana seria Ekspansja

Tak właściwie to pod pseudonimem James S.A. Corey ukrywa się dwóch pisarzy: Daniel Abraham i Ty Franck. Do tej pory w polskim przekładzie wydano trzy tomy serii z siedmiu. Duet autorów pracuje już nad ósmą częścią, Tiamat’s Wrath, która ma być gotowa do końca tego roku.

Na podstawie tej popularnej serii książek powstał serial Expance emitowany przez SyFy. Moim zdaniem to jeden z lepszych seriali science-fiction. Produkcję czwartego sezonu, po rezygnacji SyFy, przejął Amazon, także prawdopodobnie w 2019 będziemy mogli obejrzeć nowe odcinki.

W książkach poznamy świat przyszłości. Ziemia jest bardzo zanieczyszczona, więc część ludzkości mieszka w kosmosie – na Marsie i Pasie Asteroid. Jak to już z ludźmi bywa, Ci na Ziemi uważają się za lepszych od mieszkańców kolonii. Zatem między Ziemią a Marsem, co rusz wybuchają jakieś konflikty i sytuacja jest tak napięta, że grozi wojną.

Główny bohater serii Ekspansja, James Holden i jego załoga trafiają w sam środek politycznego konfliktu.

Wrota Abaddona – zarys fabuły

W najnowszej książce, Wrota Abaddona, Holden ponownie znajdzie się w samym centrum wydarzeń.

Poza orbitą Urana za sprawą obcego artefaktu, który wyłonił się z chmur Wenus, utworzyła się olbrzymia struktura. To tajemnicze wrota, które prowadzą w mrok pozbawiony gwiazd.

Wielka flotylla statków naukowych i wojennych, a w niej Holden wraz z załogą Rosynanta, ma zbadać wrota i artefakt. Jednocześnie nieświadomy bohater znajduje się w centrum intrygi, ma być ofiarą.  Nie wiadomo, czy Wrota Abaddona są szansą, czy zagrożeniem dla ludzkości. Dlatego odpowiedź na to pytanie jest celem misji, w której uczestniczy Holden. Okaże się, że wysłannicy największe zagrożenie zabrali ze sobą… Zatem zapowiada się ciekawie.

Jednego możemy być pewni, będzie zaskakująco, jak w poprzednich częściach serii.

Książkę Wrota Abaddona, która właśnie miała swoją premierę, znajdziecie tutaj. Poprzednie części serii są w tym miejscu.

Znacie już tę serię Jamesa S.A. Corey’a? Zaskarbiła sobie Wasze uznanie?