Ekranizacje i adaptacje

„Wrota” Johna Connolly’ego doczekają się ekranizacji!

54578801350KSDobra wiadomość dla wszystkich fanów Johna Connolly’ego! Powieść The Gates, w Polsce znana jako Wrota, doczeka się ekranizacji. A jeśli produkcja filmowa osiągnie sukces, pojawią się kolejne jej części.

Książka opowiada historię jedenastoletniego chłopca, Samuela Johnsona, który posiada niezwykłego przyjaciela. Jest nim demon-wyrzutek. Wspólnie mają ważną misję do spełnienia. Próbują oni zapobiec zniszczeniu Ziemi. Wielki Zderzacz Hadronów spowodował ogromną wyrwę w czasoprzestrzeni, a to wszystko nie wróży ciekawej przyszłości naszej planecie. Zwłaszcza, jeśli dorośli nie dostrzegają zbliżającego się zagrożenia, a ostrzeżenia chłopca traktują jako wymysł wybujałej, dziecięcej wyobraźni. Czy ta nietypowa para, złożona z demona-wyrzutka i dziecka, poradzi sobie z hordami wrogich demonów, które teraz zagrażają Ziemi?

Książka, choć na początku wydawać może się mroczna i straszna, okazuje się świetnym połączeniem poczucia humoru, zabawnych dygresji i żartów, którym towarzyszy filozofia i fizyka.

Filmową produkcją zajmie się studio Amblin. Za scenariusz odpowiedzialny jest Blaise Hemingway, natomiast producentem został Michael Del Luca. Nie znamy jeszcze, niestety, przybliżonej daty premiery. Liczymy jednak na to, że współpraca ułoży się pomyślnie i już niedługo będziemy mogli cieszyć się tym świetnie zapowiadającym się filmem.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, fani prawdopodobnie będą mogli liczyć na co najmniej dwie kolejne, ekranowe kontynuacje. Powieść Wrota, Johna Connolly’ego, jest pierwszą częścią książkowej trylogii. Czytaliście?