Morderstwo w Orient Expressie - kup na TaniaKsiazka.pl

Wydanie filmowe Morderstwa w Orient Expressie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Agathy Christie. Powód zmiany okładki, kultowej już powieści z dziedziny kryminałów, jest prosty i dość oczywisty. Już 24 listopada bieżącego roku, do kin wejdzie film stworzony na podstawie tej właśnie książki. Jego reżyserią zajął się Kenneth Branagh, którego można było zobaczyć w takich produkcjach, jak: Mój tydzień z Marilyn, Wallander czy Jack Ryan: Teoria chaosu. Natomiast nad scenariuszem pracował Michael Green, odpowiedzialny za sukces m.in.: Amerykańskich Bogów, Rzeki czy Herosów. Nie mamy wątpliwości co do tego, że wielu z Was czeka na tę premierę z niecierpliwością. Do tych emocji dorzucamy jeszcze najnowsze wydanie książki! Trzymacie się?

Wydanie filmowe Morderstwa w Orient Expressie – kultowa powieść w nowej oprawie

Morderstwo w Orient Expressie to jedna z najbardziej rozchwytywanych książek Agathy Christie. Nie bez powodu zapada głęboko w pamięci Czytelnika i nie bez powodu podbiła ona serca odbiorców na całym świecie. Dziś żaden krytyk literacki nie ma wątpliwości, że ta historia stała się klasykiem gatunku. Wszystko za sprawą genialnie zawiązanej fabuły i akcji, która do ostatniej chwili trzyma w napięciu. A wszystko po to, by na końcu zaskoczyć Czytelnika rozwiązaniem.

Głównym bohaterem tej opowieści jest Herkules Poirot, który po zakończonym śledztwie w Azji, wraca w końcu do Europy. Jednak jego pociąg, Orient Express zostaje unieruchomiony przez śnieżną zaspę. To jednak nie koniec kłopotów. W nocy jeden z pasażerów pociągu zostaje zamordowany. Tym samym detektyw Poirot nie ma wyjścia i rozpoczyna kolejne dochodzenie. Sprawa nie jest prosta, bo podejrzany jest absolutnie każdy pasażer. Niepozorne dochodzenie zamienia się w śledztwo. Bardzo szybko okazuje się, że sprawca najprawdopodobniej zajmuje przedział w tym samym wagonie, co Herkules Poirot.  Czy detektywowi uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa w tak niecodziennej scenerii?

Wydanie filmowe Morderstwa w Orient Expressie znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy i przypominamy, że już niedługo w polskich kinach pojawi się film oparty na tej właśnie powieści. Koniecznie dajcie znać, jeśli się wybieracie!