Wydawnictwo Rebis

Wydawnictwo Rebis

Wydawnictwo Rebis powołuje do życia nową serię wydawniczą – „Horyzonty Zdarzeń”! Premiera serii odbędzie się na tegorocznym Pyrkonie w Poznaniu. W ramach serii będzie wydawana polska literatura fantastyczna.

Pierwszą książką wydaną pod sztandarem „Horyzontów Zdarzeń” będzie „Światło cieni” Rafała Dębskiego, natomiast drugą, powieść Marcina Przybyłka „CEO Slayer”.

Wydawnictwo informuje również, iż podpisało już umowy z kolejnymi pisarzami – Robertem Szmidtem, Andrzejem Zimniakiem i Andrzejem Sawickim. Książki wspomnianych autorów prawdopodobnie pojawią się w sprzedaży do końca 2014 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z opisami dwóch zapowiadanych tytułów z serii „Horyzonty Zdarzeń”:

Światło cieni – Rafał Dębski

Na planecie w odległym kosmosie przebywa ekspedycja naukowa. Jest to kolejny ze światów przeznaczony do badania, zarówno pod względem zasobów naturalnych, jak i możliwości zasiedlenia.

Planeta znakomicie nadaje się do kolonizacji. Teoretycznie. Bo w praktyce ludzie natykają się na zjawiska, które wydają im się groźne, a nawet nadprzyrodzone – świat okazują się zasiedlać istoty, które kojarzą się z duchami. Cienie. Pojawiają się, znikają, niepokoją badaczy. Ludzi zaczynają dręczyć koszmary, przychodzą złe wspomnienia.

Dochodzi wreszcie do swoistej inwazji duchów na bazę przybyłych, przypominającej oblężenie. Dowódca wyprawy postanawia skrócić misję, wracać na jednostkę macierzystą i z wynikami badań wyruszyć z powrotem do Układu Słonecznego.

I to jest wstęp do właściwej części powieści. Podczas podróży okazuje się, że także na statku zaczynają się dziać rzeczy niepokojące…

***

CEO Slayer – Marcin Przybyłek

W połowie XXI wieku człowiek mało znaczy, światem rządzą korporacje, powszechne są oszukiwanie klientów i wyzysk pracowników. W starciu z instytucjami finansowymi i koncernami farmaceutycznymi jednostka nie ma szans. Nie inaczej jest w Warszawie, gdzie banki bezkarnie okradają ludzi, a producenci leków wpędzają ich w choroby.

Niespodziewanie w tym mroku rozbłyska promyk nadziei. Dyrektorzy wielkich firm padają ofiarą CEO Slayera, tajemniczego mściciela, równie jak oni bezwzględnego, silnego i brutalnego. A kolejne pobicia są natychmiast nagłaśniane przez kibicujące mścicielowi media.

Za potężnie zbudowanym, skrywającym twarz pod facenetem mistrzem sztuk walki korporacje wysyłają równie jak on przebiegłego i sprawnego detektywa – kobietę, która cynizmem i wyrachowaniem bije na głowę nawet upokorzonych menedżerów.

Warszawa staje się areną zmagań samotnego anioła z piekielnymi bestiami. W tej nierównej walce z wykorzystaniem najnowszych technologii CEO Slayer ma jednak cichych sojuszników: opinię publiczną, media i… nie tylko.