Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>

Skoro zbliżamy się do końca sierpnia, to  – tradycyjnie już – chcę Wam napisać o najciekawszych premierach, które czekają nas w przyszłym miesiącu. Mam wrażenie, że w wydawnictwach wraz z końcem wakacji dużo zaczyna się dziać. Pojawi się tak dużo ciekawych książek, że wybór kilku z nich, był nie lada wyczynem. 😉 Przed Wami najciekawsze wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 – mocny początek miesiąca

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Rzeźnicy i lekarze. Makabryczny świat medycyny i rewolucja Josepha Listera Lindsey Fitzharri, premiera: 3 września

Chirurdzy w XIX wieku niewiele różnili się od rzeźników. Do szpitala trafiało się, żeby umrzeć, nie wyzdrowieć. Gangrena i różne powikłania były tak powszechne, że uważano je za standard okołoperacyjny. Dopiero Joseph Lister odkrył, że to zarazki powodują infekcje, i można im zapobiec. W tej książce przedstawiono, m.in. dramatyczną walkę Listera o zmianę świadomości lekarzy.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>W żywe oczy J.P. Delaney, premiera: 3 września

Claire potrafi się wcielić w każdą rolę, bo nie ma problemu z kłamstwem, dlatego na zlecenie firmy prawniczej udaje, żeby demaskować niewiernych mężów. Gdy jej klientem zostaje profesor Patrick Fogler, role się odwracają. To książka pełna niedomówień i zwrotów akcji.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Runa Vera Buck, premiera: 4 września

To powieść podejmująca temat mrocznych początków psychiatrii. Do paryskiej kliniki dla kobiet – Salpetriere – trafia dziewczynka, Runa. Metody znamienitego Charcota na nią nie działają. Student medycyny, Jori, chce spróbować przeprowadzić na małej pacjentce operację wycięcia obłędu z mózgu. Tymczasem w całym Paryżu zaczynają pojawiać się zaszyfrowane wiadomości.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Zgadnij kto Chris McGeorg, premiera: 5 września – Patronat CoPrzeczytac.pl

Ta książka to kryminał napisany w konwencji escape roomów.

Morgan Shepard, prowadzący popularnego programu, w którym rozwiązuje na żywo zagadki detektywistyczne, budzi się w zamkniętym pokoju hotelowym. Wraz z nim jest tam 5 osób, a w łazience znajdują zwłoki. Morgan ma 3 godziny na to, żeby dowiedzieć się, kto z nich jest mordercą, inaczej ktoś zacznie zabijać niewinne osoby, które znalazły w pokoju.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Odkąd odeszła Susan Lewis, premiera: 14 września

Małżeństwo byłej detektyw Andee Lawrence jest w rozsypce. Kobieta rozpoczyna śledztwo w sprawie nastolatki, która zaginęła przed dwoma laty. Na swojej drodze spotka chorą na raka byłą nauczycielkę, Rowzee Cane. Sekret, który odkryją, zmieni ich życie na zawsze.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 mogą zawrócić w głowie

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie Anja Rubik, premiera 19 września

18 rozmów ze specjalistami, które niosą ogrom wiedzy merytorycznej. To proste w odbiorze kompendium wiedzy skierowane do młodzieży i dorosłych. Zero pruderii, zero koloryzowania i zero owijania w bawełnę.

 

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Małe Licho Marta Kisiel, premiera: 19 września

To trochę straszna, trochę zabawna książka dla nieco starszych dzieci. Bożek to chłopiec, który mieszka w niesamowitym domu. Ma swojego anioła stróża, a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który podkrada mu kapcie. Bożek musi opuścić swój dom i odkryć, co kryje się za ogrodzeniem.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Virion. Tom 2. Obława Andrzej Ziemiański, premiera: 19 września

Virion znajduje miejsce dla siebie i swojej niezwykłej żony w mieścinie pełnym, takich jak oni outsiderów. Jednak nie może żyć spokojnie, bo wisi nad nim widmo wielkiej obławy. Jego śladem rusza bardzo zdolna czarownica.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >> Manhattan Beach Jennifer Egan, premiera: 19 września

Pierwsza od 7 lat powieść laureatki nagrody Pulitzera. Nowy Jork lata 30., 40 i trzech bohaterów, którzy wpływają na swoje historie: Anna Kerrigan, pierwsza kobieta-nurek, jej ojciec Eddie Kerrigan, którego kryzys zmusił do poszukiwania alternatywnego sposobu zarabiania i gangster – Dexter Styles.

To piękna, wielowarstwowa powieść pełna tajemnic.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów Izabela Komendełowicz, premiera 19 września

Ta książka to zbiór rozmów z lekarzami i pacjentkami, z którego wyłania się szkodujący obraz. Jakie dramaty rozgrywają się w zamkniętych gabinetach?

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >> Małe wielkie rzeczy Henry Fraser, premiera: 19 września

Gdy Henry miał 17 lat, uległ wypadkowi, w wyniku którego został sparaliżowany. W tej książce pisze o tym, jak się zmieniło jego życie i z jakimi wyzwaniami musiał się zmierzyć. To piękna opowieść o wdzięczności i sile, jaka w nas drzemie.

Wrzesień 2018 pod znakiem świetnych książek

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Dobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata Alex Perry, premiera: 19 września

Mafia kalabryjska jest najpotężniejsza na świecie. Jej członków łączą relacje rodzinne. W tej książce poznamy historie kobiet, które się jej przeciwstawiły, żeby chronić swoje dzieci. To wstrząsające relacje kobiet, które wypowiedziały wojnę włoskiej mafii i opowiedziały o niej wbrew niebezpieczeństwu.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Kontratyp Remigiusz Mróz, premiera: 19 września

To 8. tom serii z Joanną Chyłką w roli głównej. Tym razem pani adwokat zgłębi sprawę alpinistki, która została oskarżona o zamordowanie dwojga wspinaczy towarzyszących jej w drodze na Annapurnę. To zagadkowa sprawa.

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Odrobina blasku Shari L Tapscot, premiera: 21 września

To kolejny tom serii Bling skierowanej do nastoletnich Czytelników. Riley po skończeniu szkoły średniej nie ma planów na przyszłość, bo nie wie, co chciałaby robić. Spędza wakacje u ciotki, tam poznaje Zeke’a sprzedającego rękodzieło. Kłamie, bo chce, żeby chłopak uznał, że jest ciekawa. Co z tego wyniknie?

 

Wydawnicze zapowiedzi na wrzesień 2018 w TaniaKsiazka.pl >>Korona na zawsze Geneva Lee, premiera: 21 września

Trzeci tom zmysłowej serii Royals. Wydaje się, że zakochani pokonali już wszystkie problemy. Jednak książę ma pewną tajemnicę, która burzy spokój Clary.  Jej życiu grozi niebezpieczeństwo.

 

To już wszystkie książkowe zapowiedzi na wrzesień 2018, które dla Was wybrałam. Jeżeli jesteście ciekawi tego, jakich jeszcze premier możemy się spodziewać w przyszłości, to zajrzyjcie tutaj.

Na które z tych książek zapolujecie?