Wyniki konkursu z wydawnictwem Helion - Wszystko czego pragniemy

Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Helion. Pytanie konkursowe: „Wyobraź sobie, że masz możliwość wybrania jednego bohatera książkowego i wcielenie się w jego postać. Napisz kto by to był i dlaczego?” doczekało się licznych odpowiedzi, które czytało się fantastycznie. Także i my (redakcja CoPrzeczytac) chętnie przeobrazilibyśmy się w te same postaci.

Wyniki konkursu z Wydawnictwem Helion

Wyniki konkursu z Wydawnictwem Helion - Wszystko, czego pragniemy

Do wygrania były 3 książki Wszystko, czego pragniemy. Nagrody wędrują do:
1. Agnieszka Gotówka

Tate… Tatum Brandt… Jak ja tę dziewczynę polubiłam! Żadna z literackich bohaterek nie wydaje mi się być tak silna jak ta dziewczyna. Pełna emocji, odważna, ambitna. Nie daje się złamać, choć wiele ją to kosztuje. Potrafi walczyć o marzenia. A tych ma całe mnóstwo. Penelope Douglas wykreowała bohaterkę z krwi i kości. Z przyjemnością na jeden dzień wcieliłabym się w rolę Tate. (…)

2. Jola Jola

Mała Mi, to jest osobowość. Bohaterka książek o Muminkach. Jako dziecko uwielbiałam ją, dla niej oglądałam bajkę i ona zmotywowała mnie do przeczytania książki. Myślę, że marzę o tym, by wcielić się w tą postać, bo jest zupełnym przeciwieństwem mnie (poza gabarytami, bo jestem niska i ogólnie drobna). Odważna,niczego się nie boi, wszystko musi wiedzieć. Jak wygonią ją drzwiami to wejdzie oknem, a może nawet przez dziurkę od klucza, wszędzie jej pełno. (…)

3. Marzena Jaroszek

Postacią tą byłaby Ania z Zielonego Wzgórza – postać moja ukochana,
we wczesnej młodości przeze mnie poznana
Książka ta ma dla mnie szczególne znaczenie sentymentalne,
przywołuje ona chwile z mego dzieciństwa niepowtarzalne
Kocham Anię za jej głowę pełną pomysłów,
za jej rude loki, za osobowość pełną optymizmu. .
Za jej wieczną i oddaną przyjaźń do Diany,
Za jej charakter trochę też roztrzepany,
Za miłość do Gilberta pełną rozstań i powrotów,
Za jej miłość do przyrody i talent do tworzenia poematów. (…)

Zwycięzców prosimy o wysłanie danych do wysyłki na adres: redakcja@coprzeczytac.pl

Możliwość wcielenia się choć na chwilę w swojego ulubionego bohatera to niewątpliwie jedna z największych zalet czytania książek. Uruchamiasz swoją wyobraźnię i jesteś kim tylko chcesz. Któż nie chciałby przeżyć niesamowitych przygód Tomka Sawyera, zatopić się w świecie dziecięcych marzeń Piotra, Edmunda, Zuzanny i Łucji Pevensie, niczym Sherlock Holmes widzieć to, co niewidoczne „gołym okiem”.
„Kto czyta książki – żyje podwójnie” Umberto Eco
a nawet potrójnie i poczwórnie…