Zapowiedzi sci-fi styczeń 2023

Jeśli nie mogliście doczekać się tegorocznych gorących premier, zapinajcie pasy, bo właśnie odpalamy zapowiedzi sci-fi na styczeń 2023! Sprawdźcie, jakie kosmiczne tytuły czekają na Was w tym miesiącu, a zapewniamy, jest w czym wybierać.

Zapowiedzi sci-fi styczeń 2023

Książkę Artefakty. Olimp znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Olimp

Już od miesięcy toczy się wojna między bogami i ludźmi. Kiedy ofiarą pada Parys, zabity przez Apolla w pojedynku, a Hera podstępem usypia Zeusa, by nie mógł wpływać na bieg wydarzeń, wojna trojańska musi wrócić na dawne tory. Ale na horyzoncie pojawia się nowy konflikt.

Bogowie wszczynają wojnę między sobą, a na Ziemi w przyszłości postludzie toczą walkę ze zbuntowanymi voynixami. Sytuacja staje się krytyczna, gdy ludzie tracą sprzymierzeńca, którym są morawce…

PREMIERA: 20 stycznia 2023

Opowiadania Droga bez znaczenia, Ekspres Ares znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Droga bez znaczenia, Ekspres Ares

Najnowszy tytuł autorstwa Iana McDonalda to dwie powieści: Droga bez znaczenia oraz Ekspres Ares. W pierwszym z nich przenosimy się na Marsa, gdzie wszystko zaczęło się trzydzieści lat wcześniej. I zanim dobiegło końca, miasteczko Droga Bez Znaczenia przeżyło wszystkie wyobrażalne anomalie.

Od Objazdowej Edukacyjno-Rozrywkowej Ekstrawagancji Adama Blacka, aż po Niesamowity Powietrzny Bazar Tatterdemalionów – mieszkańcy widzieli już wszystko. Zresztą ami stanowią niezły gabinet osobliwości – od doktora Alimantanda, założyciela miasteczka i lokalnego geniusza po braci Gallacellich, identyczne trojaczki, które zakochały się, i poślubiły, tę samą kobietę.

Podczas lektury drugiego tytułu znajdziemy się w kalejdoskopowej przyszłości Drogi Bez Znaczenia. Na Marsie po terraformacji, pewna młoda kobieta, Sweetness Octave Glorious-Honeybun Asiim Maszynistka XII staje się osobą, od której zależy przyszłość (lub przyszłości) całej planety…

PREMIERA: 20 stycznia 2023

Próżniowe kwiaty, Stacje przypływu. Opowiadania najlepsze znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Próżniowe kwiaty, Stacje przypływu, Opowiadania najlepsze

Kolejna premiera jest przeglądem niezwykłej kariery mistrza opowieści – Michaela Swanwicka. Zawiera dwa tytuły, Próżniowe kwiaty i Stacje przypływu, oraz wybór opowiadań powstałych na przestrzeni niespełna dwudziestu pięciu lat.

Na kartach tej książki Janis Joplin czci się jak boginię, Vermont atakują dinozaury, z Nowego Jorku kursuje pociąg do piekła, a dwaj sympatyczni postutopijni hochsztaplerzy, Darger i Demobil szukają szczęścia w Labiryncie Buckingham. Zanurzcie się w fabułę nie z tej ziemi, a nie będziecie chcieli wracać! 🙂

PREMIERA: 20 stycznia 2023

Star Wars. Cień Królowej do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Star Wars. Cień Królowej. Tom 1

Jeśli myśląc o kosmicznej lekturze, macie ochotę na zanurzenie się w uniwersum George’a Lucasa, mamy tytuł właśnie dla Was! Zapowiedzi sci-fi na styczeń 2023 to także pierwszy tom Cienia królowej, gdzie przenosimy się na Naboo. Rządy Amidali jako królowej dobiegają końca, a ta z chęcią odchodzi ze stanowiska i wycofuje się z życia publicznego.

Padmé pragnie powrócić do normalności. Jednak ku jej zdziwieniu nowa władczyni zwraca się do niej z prośbą, by nadal służyła swojemu ludowi. Tym razem jednak w Senacie Galaktycznym. Ta nie jest pewna, czy odnajdzie się w nowej roli, jednak nie może odmówić królowej. Tym bardziej że dzięki swojej drogiej przyjaciółce i sobowtórce Sabé, może przebywać w dwóch miejscach naraz.

Zatem gdy Padmé rzuca się w wir politycznych rozgrywek, Sabé wybiera się na misję bliską sercu poprzedniej władczyni. Wspólnie z pozostałymi dwórkami, obie kobiety muszą ostrożnie manewrować pośród pułapek zdradliwej polityki, dostosowywać się do nieustannie zmieniających się warunków i nauczyć się nowego życia, by nie pozostawać jedynie w cieniu królowej…

PREMIERA: 25 stycznia 2023

Odyseja kosmiczna 2010

Odyseja kosmiczna 2010

Odyseja kosmiczna 2010 to drugi tom kanonu literatury science fiction.

Dziewięć lat po katastrofalnej misji Discovery połączona ekspedycja amerykańsko-rosyjska wyrusza w kierunku Jowisza. Jej celem jest dotarcie do statku i zasobów pamięci komputera pokładowego, gdzie mogą znajdować się wskazówki, co wcześniej poszło nie tak i co przytrafiło się Davidowi Bowmanowi.

Niespodziewanie Amerykanom i Rosjanom wchodzą w paradę Chińczycy, rozpoczyna się więc wyścig. Tymczasem istota, która była Davidem Bowmanem, jedynym człowiekiem zdolnym rozwikłać zagadkę monolitu krążącego wokół Jowisza, wyrusza na Ziemię z własną misją.

PREMIERA: 25 stycznia 2023

Zapowiedzi sci-fi styczeń 2023: Pas Ilmarinena znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Pas Ilmarinena

W chwili, gdy mroźną ciszę nad fińskimi lasami zburzył łoskot radzieckich dział, rozpoczęła się inna wojna, równie okrutna.

Ambitny oficer NKWD Siergiej Muchalew podąża za jednostkami Armii Czerwonej. Chce odkrywać i zagarniać prastare tajemnice puszczy, jednak pech chce, że strażniczką największej z nich jest Penelopa Tayne.

Przyjście jej z pomocą graniczy z cudem, ale ojciec Penelopy, jeden z najważniejszych członków tajemniczego klubu dla dżentelmenów, zna człowieka, który zdoła ją ocalić.

Problem leży w tym, że owego specjalistę, sierżanta Michaela Tayne’a z królewskiej piechoty morskiej, trzeba będzie najpierw wyciągnąć ze szpitala dla obłąkanych. Do czego posunie się członek NKWD, by sięgnąć po nadludzkie moce? Jakie sekrety kryje klub Biblioteka? Z czym przyjdzie się zmierzyć Michaelowi w drodze do piekła na ziemi?

🔎 Co warto wspomnieć przy okazji tego tytułu: Część przychodu ze sprzedaży książki Autor i Wydawca przeznaczają na Fundację wspierającą odbudowę ukraińskich domów zniszczonych w trakcie wojny.

PREMIERA: 26 stycznia 2023

Zapowiedzi sci-fi styczeń 2023: Migotliwa wstęga do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Migotliwa wstęga. Przestrzeń objawienia. Tom 0.5

Niegdyś utopijne Chasm City, skazana na zagładę ludzka osada na niegościnnej planecie, zostało opanowane przez nanowirusa znanego jako Melding Plague. Jest on w stanie zainfekować każde ciało: organiczne lub skomputeryzowane.

Teraz gdy całe miasto jest zepsute, jego mieszkańcom pozostaje jedynie najbardziej nędzny rodzaj egzystencji. Dla agenta bezpieczeństwa, Tannera Mirabela, jest to krajobraz koszmarów, w którym szuka pośmiertnego zabójcy o niskim życiu. Ale stawka wzrasta, gdy jego poszukiwania stawiają go twarzą w twarz z wielowiekową zbrodnią, o której historia wolałaby zapomnieć.

PREMIERA: 27 stycznia 2023

Archanggel One. Tom 3. Cesarski Gambit znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Cesarski Gambit. Archangel One. Tom 3

Elitarna eskadra musi działać pod przykrywką za liniami wroga w nowej, ekscytującej kosmicznej przygodzie od autora serii Archangel One.

Ludzkość zawarła niepewny rozejm z Imperium, ale jeśli sojusznicy nie przeniosą walki na wroga, wyginięcie jest prawie pewne. Przygotowując się do nieuniknionej następnej wojny, komandor Stephen Michaels staje na czele Eskadry Archaniołów, a jego rozkazy są proste: zbuntować się.

Przebrani za najemników: dowódca Michaels i Archaniołowie poszukują cennych informacji wywiadowczych na temat swojego imponującego wroga. Ich misja zabiera ich w głąb niezbadanego terytorium. Tam planują dokonać inwazji na Imperium. Zaciekle strzegą swoją prawdziwą tożsamości i cel, ale wraz ze wzrostem ich oszustwa rośnie ryzyko.

Pokój można utrzymać tylko, jeśli wszystkie strony żyją w zgodzie. By wywołać wojnę, wystarczy jeden odstępca. Tym odstępcą jest Imperium.

PREMIERA: 27 stycznia 2023

Skusicie się na któryś z tytułów z naszego zestawienia zapowiedzi sci-fi styczeń 2023? 🙂

Zapowiedzi sci-fi styczeń 2023 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl